عصر خدماتثبت پیمایش آژانس‌های تاکسی تلفنی، شرط دریافت سهمیه سوخت | عصر خدمات

ثبت پیمایش آژانس‌های تاکسی تلفنی، شرط دریافت سهمیه سوخت

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور از نصب نرم‌افزار پیمایش سوخت در آژانس‌های تحت نظارت شهرداری‌ها و الزام رانندگان بر استفاده از آن خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، مرتضی ضامنی درباره نصب نرم‌افزار پیمایش سوخت در آژانس‌های تحت نظارت شهرداری‌ها و الزام رانندگان بر استفاده از آن، اظهار داشت: با اجرای طرح سهمیه بندی سوخت و بر اساس مصوبات کارگروه مربوطه، دو ماه به آژانس‌های تاکسی تلفنی فرصت داده شد تا جهت برخورداری از سهمیه سوخت، پیمایش خود را به ثبت برسانند.

وی افزود: در این رابطه مقرر گردید آژانس‌های تاکسی تلفنی پس از دو ماه از اجرای طرح، جهت تداوم برخورداری از سهمیه سوخت گزارش عملکرد خود را به صورت بر خط اعلام نمایند. به این منظور زیرساخت لازم برای فعال سازی نرم افزار اختصاصی آژانس‌ها جهت نصب در دفاتر آنها فراهم شده است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مهم‌ترین موضوع در خصوص سهمیه‌بندی بنزین را، تخصیص سوخت بر مبنای پیمایش در این گروه‌ خودرویی دانست و افزود: با نرم افزاری که در آژانس‌ها فعال می‌شود ناوگان موظفند پیمایش خود را به سامانه مرکزی تخصیص سهمیه سوخت ارسال کنند و بر همین اساس میزان سهمیه سوخت آژانس‌های تاکسی تلفنی متناسب با میزان پیمایش آنها تعیین می‌گردد.

این مسئول با اشاره به اینکه بستر فعالیت این نرم‌افزار در آژانس‌های زیرمجموعه شهرداری‌ها فراهم است، تاکید کرد: الزام به نصب این نرم‌افزارها از ابتدای اسفند در دفاتر آژانس‌های تحت نظارت شهرداری‌ها اعلام شده است که امیدواریم تا پایان اسفند سال ۹۸ بتوانیم پیمایش آنها را به صورت برخط به وزارت نفت اعلام نمائیم.

ضامنی گفت: با استفاده از این نرم‌افزار تا پایان سال پیمایش این خودروها ثبت و سهمیه سوخت تخصیصی به آنها تا میزان ۳۰۰ لیتر در ماه متناسب با میزان پیمایش شان خواهد بود. به دلیل افزایش یا کاهش میزان پیمایش و تعداد سرویس‌های فعال در برخی از شهرها این مدل توزیع به عدالت نزدیک‌تر است.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در پایان خاطرنشان کرد: رانندگان می‌بایست به منظور اجرای راهکارهای پیش‌بینی شده در خصوص این تغییر رویکرد همکاری نمایند، در غیر این صورت سهمیه سوخت رانندگانی که نتوانند نسبت به ارائه گزارش پیمایش اقدام نمایند حذف خواهد شد.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار