عصر خدماتشهرداری قم آماده خدمت رسانی به مردم در شرایط حساس فعلی است | عصر خدمات

شهرداری قم آماده خدمت رسانی به مردم در شرایط حساس فعلی است

شهرداری قم از تمهیدات شهرداری به منظور مقابله با شرایط حساس و شیوع بیماری کرونا خبرداد.

به گزارش عصر خدمات، سید مرتضی سقائیان‌نژاد  گفت: شهرداری قم آماده مدیریت بحران ناشی از شیوع بیماری کرونا است.تمامی ظرفیت و توان مدیریت شهری برای این منظور به حالت آماده‌باش در آمده و تمهیدات لازم در حوزه‌های مختلف اندیشیده شده است.

وی افزود: آموزش کارکنان شهرداری قم از جمله کارگران فضای سبز ، خدمات شهری و پاکبانان شهر قم در خصوص پیشگیری از شیوع بیماری‌های واگیردار از جمله اقدامات این نهاد بوده است.  لوازم بهداشتی مورد نیاز از جمله ماسک و دستکش به تعداد کافی تهیه و از طریق مناطق و نواحی شهرداری قم در اختیار کارگران و پاکبانان قرار گرفته است.

سقائیان‌نژاد در ادامه همکاری و تعامل با نهادهای استانی از جمله دانشگاه علوم پزشکی، اداره کل مدیریت بحران و اداره کل پدافند غیرعامل را از دیگر اقدامات شهرداری قم در این زمینه دانست و ادامه داد: در صورت نیاز تمامی امکانات شهرداری قم در مجموعه ستاد، سازمان‌های تابعه و مناطق هشتگانه با آمادگی کامل در اختیار مجموعه استان قرار خواهد گرفت.

وی ارائه آموزش‌های شهروندی با استفاده از ظرفیت تبلیغات محیطی و اقدامات فرهنگی را از دیگر اقدامات شهرداری قم عنوان کرد و گفت: ظرفیت‌های مختلف تبلیغات شهری با همکاری دانشگاه علوم پزشکی به این مهم اختصاص‌یافته است و ویژه‌برنامه‌های فرهنگی نیز برای آشنایی و شناخت شهروندان از ویروس کرونا در دست اجراست.

شهردار قم با تأکید بر لزوم ادامه فعالیت‌های اجرایی، عمرانی و خدماتی شهرداری قم در حوزه‌های مختلف، افزود: روند اجرای پروژه‌های شهری و عمرانی در سطح شهر دچار اخلال نخواهد شد و این پروژه‌ها طبق برنامه‌ی زمان‌بندی اجرا خواهند شد و همچنین فعالیت‌های خدمات شهری نیز طبق روال گذشته و با تأکید ویژه بر رعایت اصول و دستورالعمل‌های بهداشتی انجام خواهد شد.

سقائیان‌نژاد با اعلام آمادگی کامل ناوگان حمل‌ونقل عمومی را برای خدمت‌رسانی به شهروندان و سرویس‌دهی در سطح شهر، بیان داشت: پاکسازی، شستشو و ضدعفونی ناوگان اتوبوس‌رانی به صورت مستمر انجام می‌گیرد و تمهیدات لازم برای آموزش رانندگان تاکسی و رعایت نکات بهداشتی در این ناوگان نیز توسط سازمان تاکسیرانی انجام گرفته است.

وی در پایان اعلام کرد: شهرداری قم تا اتمام شرایط ویژه و حساس کنونی در خصوص شیوع بیماری کرونا، ضمن آماده‌باش کامل، با تمام توان و ظرفیت در خدمت شهروندان بوده و همکاری‌های لازم را با نهادها و دستگاه‌های اجرایی در این خصوص خواهد داشت.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار