عصر خدماتنقاط آسیب‌پذیر ۵ استان در برابر سیل احتمالی شناسایی شد | عصر خدمات

نقاط آسیب‌پذیر ۵ استان در برابر سیل احتمالی شناسایی شد

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از شناسایی نقاط آسیب پذیر ۵ استان چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، خوزستان و لرستان در برابر هر گونه سیل احتمالی خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، حامد سجادی افزود: این مهم به دنبال اخطاریه سازمان هواشناسی در مورد بارش‌های پیش رو و احتمال جاری شدن سیلاب در پنج استان یادشده انجام شده است.

وی ادامه داد: در این راستا شارژ انبارهای امدادی تمام شعب استان های یادشده به ۲۲ قلم وسایل مورد نیاز مردم از جمله چادر، موکت، پتو، چراغ والور، مواد غذایی و نظایر آن، دستور آماده باش کامل تیم های عملیاتی و پرسنل صف و ستاد استان های یادشده، حضور پنج فروند بالگرد در استان های یادشه و پنج فروند در بالگرد آماده و در حال استند بای در استان های معین، اعزام نمایندگان تام الاختیار به استان و شهرستان های در معرض آسیب، تهیه نقشه های عملیاتی به تفکیک هر بخش، شهرستان و استان و جمع آوری آمار و اطلاعات جمعیتی به تفکیک مناطق مختلف انجام شده است.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: همچنین تهیه بانک اطلاعاتی از دهیاران تا مسئولان محلی و استانی، شناسایی نقاط پر خطر و امن در استان های یادشده، پیش بینی و تجهیز محل های اسکان اضطراری، پیش بینی تجهیزات عملیات در شب و تدوین برنامه عملیاتی یا اکشن پلان (Action Plan) برای پیشگیری، کاهش اثرات، آمادگی و پاسخ قبل از هر گونه سیل احتمالی از دیگر برنامه های این سازمان برای امدادرسانی است.

سجادی از هموطنان خواست در صورت قرار گرفتن در شرایط اضطراری عمومی یا پیچیده انواع حوادث و سوانح طبیعی، غیرطبیعی و انسان ساخت با شماره اضطراری ملی ۱۱۲ تماس بگیرند.

این مقام مسوول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: تلفن گویای ندای امداد با شماره ۱۱۲ در هر کجا که پوشش تلفن همراه وجود داشته باشد، بدون نیاز به سیم کارت در دسترس است.

اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نیز روز یکشنبه با اعلام هشدار زودهنگام خطاب به استانداران و روسای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران سراسر کشور از آن‌ها خواست با توجه به پیش‌بینی بارش شدید باران و برف در روزهای دوشنبه و سه شنبه (پنجم و ششم اسفند ۹۸) اقدامات پیشگیرانه را با قید فوریت اجرا کنند.

وی با اعلام این هشدار زودهنگام خطاب به استانداران و روسای ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران افزود: در مورد اخطاریه هواشناسی این سازمان با توجه به پیش بینی بارش شدید باران و برف در نیمه شمالی چهارمحال و بختیاری، شمال شرق خوزستان، غرب اصفهان جنوب و غرب لرستان (حداکثر ۳۰ تا ۵۰ میلی‌متر) از عصر دوشنبه پنجم اسفند پیش بینی های لازم را اعمال کنند.

وی ادامه داده بود: بارش باران و برف در ارتفاعات از روز سه شنبه ۶ اسفند جاری در چهارمحال و بختیاری، غرب اصفهان، شمال شرق خوزستان، نیمه شرقی لرستان، مازندران، ارتفاعات تهران (حداکثر ۸۰ تا ۱۳۰ میلی‌متر)، کرمانشاه، کردستان، نیمه شمالی ایلام، نیمه غربی لرستان، مرکزی، گیلان، ارتفاعات در استان‌های تهران، جنوب اردبیل، زنجان، قزوین و البرز (حداکثر ۵۰ تا ۸۰ میلی‌متر)، نیمه جنوبی آذربایجان غربی، نیمه جنوبی آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، همدان، قزوین، البرز، تهران، مرکزی، قم، شمال سمنان، نیمه جنوبی ایلام، جنوب اصفهان، شمال کهگیلویه و بویراحمد، گلستان (حداکثر ۳۰ تا ۵۰ میلی‌متر) که احتمال سیلاب، لغزندگی جاده‌های کوهستانی، کاهش دید، آب‌گرفتگی معابر شهری و اختلال تردد در جاده‌های مواصلاتی، ذوب برف و بالا آمدن آب رودخانه‌ها و همچنین احتمال وقوع بهمن در جاده‌های کوهستانی وجود دارد، در آماده باش کامل باشند.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار