عصر خدماتنام‌نویسی برای سفر نوروزی به عتبات به تاخیر افتاد | عصر خدمات

نام‌نویسی برای سفر نوروزی به عتبات به تاخیر افتاد

سرپرست معاونت عتبات عالیات سازمان حج و زیارت از به تاخیر افتادن زمان نام نویسی زائرانی که در ایام نوروز قصد سفر به عتبات عالیات دارند، خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، به محمد آزاد افزود: با توجه به شرایط کنونی به منظور رعایت هرچه بیشتر مسایل بهداشتی برای دو کشور ایران و عراق زمان ثبت نام برای زائران ایرانی در سامانه سازمان حج از امروز به یازدهم اسفند ماه تغییر یافت.

پیشتر سازمان حج و زیارت با انتشار فراخوان، امروز ششم اسفندماه را برای ثبت نام زائران متقاضی سفر به عتبات عالیات در ایام نوروز را اعلام کرده بود.

سرپرست معاونت عتبات عالیات سازمان حج و زیارت ادامه داد: به رغم تغییر زمان ثبت نام زائران متقاضی سفر به عتبات، اولویت ها و ساعت های مراجعه جهت نام نویسی به قوت خود باقی است.

آزاد همچنین روز گذشته در گفت وگو با ایرنا در خصوص آخرین وضعیت تردد مرزها برای زائران دو کشور نیز گفت: با توجه به نشست دو روزه مشترک مسئولان ایران و عراق و موافقت طرفین، سفر زمینی زائران ایرانی به عتبات عالیات و زائران عراقی به شهرهای زیارتی ایران تا ۲۰ اسفند ماه متوقف شد.

وی با بیان اینکه وضعیت ادامه یا لغو سفر هوایی زائران دو کشور نیز ظرف ۲۴ ساعت آینده مشخص خواهد شد، افزود: این تصمیم با توجه به رعایت هر چه بیشتر مسایل بهداشتی برای دو کشور اتخاذ شده است.

وی با بیان اینکه به همین منظور سفر زمینی عتبات عالیات از روز جمعه گذشته متوقف شده بود، اظهار داشت: این مدت زمان ممکن است در صورت موافقت وزرای بهداشت ایران و عراق و فراهم آمدن شرایط لازم برای آغاز مجدد سفر به عتبات به کمتر از ۱۵ روز نیز کاهش یابد.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار