عصر خدماتشرایط بهره‌مندی بازنشستگان کشوری از تسهیلات اعتباری رفاهی | عصر خدمات

شرایط بهره‌مندی بازنشستگان کشوری از تسهیلات اعتباری رفاهی

صندوق بازنشستگی کشوری با هدف کمک به معیشت بازنشستگان تحت پوشش خود، با همکاری بانک صادرات و فروشگاه‌های رفاه، طرح ارائه تسهیلات اعتباری رفاهی به ارزش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان را از طریق کارت حقوقی بازنشستگان کشوری در بانک صادرات، اجرایی می‌کند.

به گزارش عصر خدمات، ضوابط و شرایط استفاده از این تسهیلات اعلام شده است.

این شرایط به شرح زیر است:

– تمامی بازنشستگان و همچنین وظیفه بگیران تک ورثه همسر که میزان حقوق خالص دریافتی آنان پس از کسر کسور و بدهی‌ها از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بالاتر باشد، مشمول استفاده از تسهیلات اعتباری رفاهی هستند.

– مشمولینی که فاقد «سپهرکارت» باشند، می بایست ضمن مراجعه به شعب بانک صادرات ایران نسبت به صدور کارت مذکور اقدام کرده و جهت شارژ اعتبار تسهیلات با در دست داشتن «سپهرکارت» به نمایندگی‌های صندوق بازنشستگی در سراسر کشور مراجعه کنند.

– مشمولین طرح می‌توانند با مراجعه به شعب فروشگاه‌های رفاه در سراسر کشور با ارائه سپهرکارت بانک صادرات (حساب حقوقی) تا سقف تسهیلات اعتباری(کیف پول اعتباری) اقدام به خرید کالا کنند.

– چهار رقم آخر شماره ملی مشمولان، به عنوان رمز تسهیلات اعتباری (رمز کیف پول اعتباری) محسوب می‌شود.

– تسهیلات اعتباری(کیف پول اعتباری) از حساب اصلی متصل به سپهرکارت مشمولین مجزا است.

– میزان تسهیلات اعتباری اختصاصی، به مبلغ ۱۲ میلیون ریال و با نرخ سود ۲ درصد است.

– مهلت استفاده از تسهیلات از تاریخ هفتم اسفندسال جاری تا هفتم فروردین ۹۹ است.

– استفاده از تسهیلات به صورت اختیاری بوده در صورت عدم تمایل مشمولان به خرید کالا، تسهیلات اعتباری (کیف پول اعتباری) دارنده سپهرکارت غیرفعال می‌شود.

– پس از خرید کالا در مهلت تعیین شده، بازپرداخت تسهیلات اعتباری از فروردین ماه ۹۹ طی چهار قسط از حساب حقوقی مشمولان کسر می‌شود.

– میزان بازپرداخت تسهیلات اعتباری بر اساس میزان خرید کالا از فروشگاه رفاه محاسبه شده و به صورت ماهیانه طی ۴ قسط در فیش حقوقی مشمولان درج می‌شود.

 

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار