عصر خدماتپیش‌ بینی‌های لازم برای ریشه‌کنی کرونا انجام شده است | عصر خدمات

پیش‌ بینی‌های لازم برای ریشه‌کنی کرونا انجام شده است

رییس سازمان اورژانس کشور گفت: همه پیش بینی‌های لازم تا پایان زمان مبارزه با ویروس کرونا از سوی این سازمان انجام شده است.

به گزارش عصر خدمات،  این مطلب را پیرحسین کولیوند عنوان کرد و گفت: تمام نیروهای اورژانس در حالت آماده باش‌کامل به صورت شبانه روزی هستند و اگر مشکلی ایجاد شود می‌توانیم به طور کامل همه موارد را پوشش دهیم.

وی ادامه داد: از نظر لباس و تجهیزات لازم به مقدار مناسب تهیه شده و در انبار نگهداری می‌شود و در مجموع مشکلی در این زمینه نیست.

رییس سازمان اورژانس کشور با بیان اینکه پرسنل اورژانس با آخرین تجهیزات ایمنی برای مقابله با ویروس کرونا تجهیز هستند یادآور شد: از زمان شیوع ویروس کرونا تمهیدات لازم پیش بینی شد و منابع مالی آن تامین شد.

کولیوند اعلام کرد: ۵٠تیم عملیات ویژه در تهران و سایر شهرها کار انتقال بیماران کرونایی یا مشکوک به این ویروس را بر عهده دارند.

وی برای چندین بار تأکید کرد: برای اطلاع رسانی و پاسخ دهی به مردم عزیز در خصوص ویروس کرونا، شماره تلفن ۱۹۰ در دسترس است و مهم است که از شماره ۱۱۵ استفاده نشود؛ چرا که اورژانس کشور همچنان امدادرسانی به نیازمندان را مثل گذشته انجام می دهد و تماس در خصوص کرونا با شماره ۱۱۵ موجب کند شدن خدمت رسانی خواهد شد و هر شخصی در خصوص ویروس کرونا نیاز به راهنمایی یا امدادرسانی دارد،  می تواند با شماره ۱۹۰ تماس بگیرد.

رییس سازمان اورژانس  کشور ضمن بیان این مطلب که مردم اطلاعات موثق را از طریق رسانه های معتبر کشور دریافت کنند و به مطالب بدون پشتوانه علمی در فضای مجازی توجه نکنند، ادامه داد: شست‌وشوی مرتب و مکرر دست‌ها ۲۰ تا ۳۰ ثانیه با مایع دستشویی می‌تواند تکثیر بیماری کرونا را در کشور کاهش دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره فعالیت های پیشگیرانه در خصوص ویروس کرونا، وب سایت سازمان اورژانس کشور به نشانی ems.behdasht.gov.ir در دسترس قرار دارد.

آخرین آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا روز گذشته (جمعه) ۳۸۸ نفر است که ۷۳ نفر ظرف روزهای گذشته بهبود یافته و ۳۴ نفر فوت کرده‌اند.

 

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار