عصر خدماتجلوگیری از ورود فاضلاب به شبکه هدایت رواناب های شهر تهران | عصر خدمات

جلوگیری از ورود فاضلاب به شبکه هدایت رواناب های شهر تهران

سرپرست شرکت خاکریزآب، از تلاش برای جلوگیری از ورود پساب فاضلاب به شبکه اصلی جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر تهران در بیش از 590 نقطه خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، حبیب پوش پارس سرپرست شرکت خاکریزآب گفت: تاکنون و متعاقب پایش های انجام شده، ۵۹۳ نقطه ورود غیر مجاز فاضلاب به شبکه اصلی جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر تهران شناسایی شده است و مشاوران همکار شرکت خاکریزآب مختصات دقیق این نقاط را احصا و ثبت کرده اند.

وی با اعلام برگزاری نشستی مشترک با مدیرعامل شرکت فاضلاب شهر تهران، از آغاز اقدامات اجرایی این شرکت به منظور رفع تداخلات شبکه فاضلاب با شبکه اصلی هدایت رواناب ها خبر داد.

پوش پارس تصریح کرد: ورود غیر مجاز پساب فاضلاب به شبکه اصلی هدایت آبهای سطحی، شهر و شهروندان را با مشکلات متعدد زیست محیطی از جمله آلودگی خاک، آلودگی منابع آب های سطحی و زیر سطحی و البته افزایش هزینه نگهداشت کانال های جمع آوری و هدایت آبهای سطحی مواجه می کند و از این رو اقدامات اجرایی برای رفع این مشکل باید به فوریت انجام شود.

کارگروه امور سیل و شریان های حیاتی، پیش تر از شناسایی بیش از ۱۴۴۰ معارض تاسیساتی در طول شبکه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر تهران خبر داده بود.

نتیجه پایش های این کارگروه نشانگر افت کیفیت آبهای سطحی در نقاط متعددی از طول شبکه بود؛ امری که نتیجه مستقیم تداخل رواناب ها با فاضلاب بوده و علاوه بر پراکنده ساختن ترکیبات فاضلابی در پایین دست، سبب فرسایش زودرس زیرساخت های شبکه خواهد شد.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار