عصر خدماتتوانایی انجام روزانه ١٢٠٠ تست کرونا در «انستیتو پاستور» | عصر خدمات

توانایی انجام روزانه ١٢٠٠ تست کرونا در «انستیتو پاستور»

رئیس انستیتو پاستور ایران گفت: ظرفیت انجام تست در انستیتو پاستور بیش از 10 برابر افزایش یافت و توانایی انجام روزانه ١٢٠٠ تست در پاستور وجود دارد.

به گزارش عصر خدمات،  علیرضا بیگلری، رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه تمام نمونه‌های کرونای پذیرش شده در انستیتو پاستور ایران صفر شد و در حال حاضر هیچ نمونه ی در نوبت انجام، در این مرکز وجود ندارد، گفت: تمام نمونه‌های کرونای پذیرش شده هفته قبل در انستیتو پاستور ایران در شب گذشته و در واقع، دو روز زودتر از زمان قول داده شده انجام شد.

 بیگلری گفت: در طی هفته گذشته علاوه بر راه اندازی بیش از بیست آزمایشگاه تشخیصی کرونا در سراسر کشور، ظرفیت انجام تست در انستیتو پاستور بیش از ده برابر افزایش یافت و اکنون توانائی انجام روزانه ١٢٠٠ تست در پاستور وجود دارد.

رئیس انستیتو پاستور ایران با بیان اینکه همزمان کار آموزش و پایش آزمایشگاه‌های راه اندازی شده هم در جریان است، گفت: با این اقدام در حال حاضر در تمام کشور از مشهد تا اهواز و از تبریز تا تهران و زاهدان، با یک سبک و یک پروتکل واحد کار می‌کنند و  نماینده سازمان جهانی بهداشت از  این اقدام به عنوان کار عالی (Best practice) نام می‌برد.

وی از رهنمودها و حمایت‌های وزیر بهداشت و معاونین این وزارتخانه و نیز همکاری صمیمانه مدیران ارشد وزارتخانه و مساعی شبانه روزی روسای دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور قدردانی کرد.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار