عصر خدماتپایانه های مسافربری و اتوبوس ها ضد عفونی می‌شوند | عصر خدمات

پایانه های مسافربری و اتوبوس ها ضد عفونی می‌شوند

مدیرعامل اتحادیه سازمان‌های پایانه‌های مسافربری شهرداری‌های کشور گفت: پایانه‌های مسافربری شهرداری حداقل دو مرتبه در طول شبانه روز و اتوبوس‌های بین شهری پس از هر سرویس ضدعفونی می‌شوند.

به گزارش عصر خدمات، رسول عباسی افزود: اتحادیه سازمان های پایانه های مسافربری شهرداری در تکاپوی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا هماهنگی های لازم را با هدف پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در سطح پایانه های مسافربری شهرداری ها را انجام داده است.
وی ادامه داد: از زمان اعلام خبر ابتلای هموطنان به ویروس کرونا، اتحادیه سازمان های پایانه های مسافربری شهرداری ها با توجه به اهمیت اجرای اقدامات پیشگیرانه در پایانه های مسافربری شهرداری ها که از اماکن پرتردد شهروندان است، با همکاری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور مکاتبات مختلفی را با سازمان های پایانه های مسافربری شهرداری ها و مدیریت های بار و مسافر شهرداری ها انجام داده است.

عباسی گفت: اطلاع رسانی به مسافران در خصوص رعایت نکات بهداشتی و راه های پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا نیز انجام می شود. در این راستا راهنمای کنترل محیطی برای مقابله با ویروس کرونا در پایانه های مسافربری، راهنمای ضدعفونی کردن و گندزدایی پایانه ها و راهنمای کنترل محیط برای مقابله با ویروس کرونا در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی به شهرداری های کشور ابلاغ شد.

وی همچنین از ابلاغ دستورالعمل های کشوری مرتبط با ویروس کرونای جدید و چک لیست پایش ویروس کرونا به مدیریت های مرتبط با عرصه حمل و بار و مسافر در شهرداری ها نیز خبر داد.

عباسی ادامه داد: بر اساس گزارش های دریافتی از شهرداری ها و تماس های مستمر با آنها با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، عملیات گندزدایی و ضدعفونی پایانه‌های مسافربری شهرداری های با جدیت در حال انجام است.

وی افزود: در تلاش هستیم همه بخشنامه‌ھا و دستورالعمل‌ھای بهداشتی مصوب دستگاه های مسئول را به شهرداری ها ابلاغ کنیم تا با وحدت رویه واحد، زمینه پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در پایانه های مسافربری شهرداری ها  و اعمال نظارت های لازم در این زمینه فراهم شود.

به گزارش ایرنا، تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور تاکنون ۵۹۳ نفر هستند که ۱۲۳ نفر ترخیص شده و بهبود یافته و ۴۳ نفر فوت کرده‌اند.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار