عصر خدماتتدابیر تامین اجتماعی برای مقابله با کرونا در مراکز درمانی و اداری سازمان | عصر خدمات

تدابیر تامین اجتماعی برای مقابله با کرونا در مراکز درمانی و اداری سازمان

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: پزشکان و عموم کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در شرایطی سخت، کاری پرخطر را در زمینه خدمت رسانی به بیماران مبتلا یا افراد مشکوک به ابتلای به ویروس کرونا برعهده دارند و ما زحمات و تلاش‌های ارزشمند و توام با فداکاری و امیدبخشی این عزیزان را ارج می‌نهیم.

به گزارش عصر خدمات،  دکتر مصطفی سالاری در جلسه‌ای با مدیران ارشد سازمان تأمین اجتماعی که به منظور بررسی شرایط و اتخاذ راهکارهای مناسب برای مقابله با شیوع ویروس کرونا برگزار شد، اظهار داشت: همکاری حداکثری با وزارت بهداشت وجود دارد و مدیریت‌های درمان تأمین اجتماعی سراسر کشور با دانشگاه‌های علوم پزشکی برای ارائه خدمات درمانی به بیماران و سایر اقدامات در حال همکاری هستند.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی درباره مراکز درمانی ملکی این سازمان نیز گفت: در این مراکز آمادگی حداکثری برای خدمت رسانی به بیماران و افراد مشکوک به ابتلا وجود دارد.

سالاری افزود: به منظور اتخاذ تدابیر لازم برای مقابله با شیوع بیماری ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای خرید تجهیزات و امکانات مصرفی پیش‌بینی شده است که با تشخیص معاونت درمان خریدهای لازم انجام و در اختیار واحدهای درمانی سراسر کشور قرار می‌گیرد.

وی درباره استفاده‌ از نیروهای تخصصی و غیر تخصصی خارج سازمان مورد نیاز نیز گفت: اختیارات لازم برای بکارگیری موقتی نیروی تخصصی و غیرتخصصی به مدیران درمان تأمین اجتماعی سراسر کشور تفویض شده است و حتی امکان پرداخت دستمزد مازاد با سازوکار مشخصی وجود خواهد داشت.

سالاری بر لزوم تداوم اقدامات احتیاطی در مراکز بیمه‌ای و درمانی سازمان تأمین اجتماعی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا تأکید کرد و گفت: تجهیز مراکز به مواد ضدعفونی و استفاده کارکنان و مراجعه کنندگان از این مواد و البته اتخاذ تمامی تدابیر لازم برای حفظ ایمنی مراجعه کنندگان و کارکنان که از هفته قبل آغاز شده است تا رفع کامل خطر این بیماری بایستی تداوم یابد.

سالاری همچنین با تاکید بر پشتیبانی و فعالیت مستمر حوزه فناوری اطلاعات سازمان از مردم خواست تا از خدمات غیرحضوری سازمان استفاده کنند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ستاد مدیریت بحران در خصوص بیماری کرونا در سازمان تأمین اجتماعی با محوریت معاونت درمان این سازمان تشکیل و به صورت روزانه به بررسی مسائل مربوط به پیشگیری و درمان بیماران و افراد مشکوک به ابتلای به ویروس کرونا می‌پردازد و اقدامات و پشتیبانی لازم به صورت مستمر انجام می‌شود.

 

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار