عصر خدماتارائه خدمات شماره‌گذاری با تمهیدات بهداشتی صورت می‌گیرد | عصر خدمات

ارائه خدمات شماره‌گذاری با تمهیدات بهداشتی صورت می‌گیرد

رئیس پلیس راهور نیروی انتظامی گفت: خدمت رسانی به هموطنان در مراکز شماره‌گذاری با رعایت اصول بهداشتی صورت گرفته و همکاران در این مراکز ضمن غربالگری مراجعان نسبت به ضد عفونی کردن اماکن اقدام کرده‌اند.

به گزارش عصر خدمات، سردار سیدکمال هادیان فر با اشاره به نگرانی‌های موجود در بین مراجعان مراکز تعوض پلاک و تعطیلی مراکز همگانی خرید و فروش خودرو و سایر موارد مشابه افزود: تعطیلی یا محدودیت ساعات کاری این مراکز تابع تصمیمات کلی وزارت بهداشت و یا ستاد پیشگیری، هماهنگی و مقابله با ویروس استانداری ها خواهد بود و پلیس همکاری و هماهنگی لازم با تصمیمات متخذه را خواهد داشت.

رئیس پلیس راهور ناجا از همه هموطنان درخواست کرد با توجه به شرایط حاکم کشور از هرگونه سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به حدود ۵۰ کشور از جمله آمریکا، فرانسه، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا و امارات گسترش یافته و تا کنون جان حدود سه هزار نفر را گرفته است.

مقامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه از ابتلا و درگذرشت دو شهروند قمی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

با اعلام همه گیری ویروس کرونا در کشور، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در حکمی به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی دستور داد ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تشکیل شود.

همچنین رییس جمهوری در صدور حکم و ابلاغ جدیدی به وزیر بهداشت ماموریت داد تا ضمن تشکیل جلسات مستمر این ستاد، از تمام توان مجموعه‌های ذی‌ربط به منظور کمک به جلوگیری از شیوع و ریشه‌کنی هر چه سریع‌تر این بیماری بهره گرفته و به طور مستمر به وی گزارش دهد.

روحانی در این حکم دستگاه‌های کشور را مکلف به اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا کرد. از زمان تشکیل این ستاد با همراهی و هماهنگی همه دستگاه های دولتی اقدات مناسبی برای شیوع ویروس کرونا از جمله تعطیلی مراکز دانشگاهی و مدارس و کاهش ساعات اداری صورت گرفته است.

در آخرین اقدام برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز گذشته (یکشنبه) اعلام کرد: ۳۰۰ هزار اکیپ با همکاری بسیج و مراکز درمانی برای غربالگری کرونا و بیماریابی خانه به خانه مردم از دو روز آینده به تک تک خانه های مردم مراجعه می کنند.

با وجود این تلاش بر اساس اعلام کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، آمار ابتلای قطعی به ویروس کرونا در کشور تا روز گذشته به ۹۷۸ نفر و فوت ناشی از آن در مجموع به ۵۴ نفر رسیده است همچنین ۱۷۵ نفر از مبتلایان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند.

با این حال پزشکان توصیه می کنند با خود مراقبتی، قرنطینه خانگی، پرهیز از سفر و رعایت بهداشت فردی می توان مانع از ابتلا و سرایت به آن شد.

 

منبع: ایرنا

 

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار