عصر خدماتاختصاص سرانه ۲۵۰ هزارتومانی به مددجویان بهزیستی برای مقابله با کرونا | عصر خدمات

اختصاص سرانه ۲۵۰ هزارتومانی به مددجویان بهزیستی برای مقابله با کرونا

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری‌های واگیردار سازمان بهزیستی کشور گفت: علاوه بر حمایت‌های معمول بهزیستی، برای مددجویان قطع نخاعی و جسمی حرکتی شدید و مددجویان دارای بیماری شدید که تحت پوشش پرستار در منزل هستند یا بستری شده اند، به زودی سرانه ۲۵۰ هزار تومانی برای تهیه مواد بهداشتی برای مقابله با کرونا اختصاص می‌یابد.

به گزارش عصر خدمات، محمد نفریه افزود: این وجه برای مددجویان بهزیستی در مناطق بیشتر آلوده به کرونا تخصیص مییابد.

وی یادآور شد: ساکنان مراکز بهزیستی از جمله مراکز نگهداری سالمندان، معلولان جسمی و حرکتی، بیماران روانی مزمن دارای سیستم ایمنی ضعیف هستند؛ سالمندان و معلولان جسمی و حرکتی به دلیل نارسایی کلیوی یا بیماری زمینه و بیماران روانی به خاطر اینکه نمی توانند اصول بهداشت را رعایت کنند، در خطر هستند بنابراین سرانه ۳۰ هزار تومانی به مراکز جهت تهیه مواد ضدعفونی کننده پرداخت شد و در کارت صاحبان مراکز شارژ شد.

رئیس کمیته پیشگیری از بیماری های واگیردار سازمان بهزیستی کشور در بخش دیگری از گفت و گوی خود با خبرنگار ایرنا درباره وضعیت فعلی فرزندخواندگی نیز گفت: فعلا در روند، فرزندخواندگی بازدید ها از مراکز نگهداری کودکان و شیرخوارگاه ها ممنوع شده است با این وجود پرونده ها در حال رسیدگی است.

ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار شد و تاکنون به حدود ۵۰ کشور از جمله آمریکا،  فرانسه، استرالیا، تایلند،  مالزی،  کره جنوبی،  ژاپن،  کانادا، سوئد، اسپانیا و امارات گسترش یافته و تا کنون جان حدود سه هزار نفر را گرفته است.

مقامات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز روز چهارشنبه ۲۳ بهمن ماه از ابتلا و درگذشت دو شهروند قمی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا خبر داد.

با اعلام همه گیری ویروس کرونا در کشور، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رییس جمهوری در حکمی به وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی دستور داد ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا تشکیل شود.

همچنین رییس جمهوری در صدور حکم و ابلاغ جدیدی به وزیر بهداشت ماموریت داد تا ضمن تشکیل جلسات مستمر این ستاد، از تمام توان مجموعه‌های ذی‌ربط به منظور کمک به جلوگیری از شیوع و ریشه‌کنی هر چه سریع‌تر این بیماری بهره گرفته و به طور مستمر به وی گزارش دهد.

روحانی در این حکم دستگاه‌های کشور را مکلف به اجرای مصوبات ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا کرد.

از زمان تشکیل این ستاد با همراهی و هماهنگی همه دستگاه های دولتی اقدات مناسبی برای شیوع ویروس کرونا از جمله تعطیلی مراکز دانشگاهی و مدارس و کاهش ساعات اداری صورت گرفته است.      در آخرین اقدام برای مقابله با شیوع ویروس کرونا،  سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز یکشنبه هفته جاری اعلام کرد: ۳۰۰ هزار اکیپ با همکاری بسیج و مراکز درمانی برای غربالگری کرونا و بیماریابی خانه به خانه مردم از دو روز آینده به تک تک خانه های مردم مراجعه می کنند.

علی رضا رئیسی معاون بهداشت وزارت بهداشت روز گذشته (دوشنبه) گفت: تاکنون هزار و ۵۰۱ نفر به طور قطعی در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۶ نفر فوت کرده‌اند.

با این حال پزشکان توصیه می کنند با خود مراقبتی،  قرنطینه خانگی، پرهیز از سفر و رعایت بهداشت فردی می توان مانع از ابتلا و سرایت به ویروس کرونا شد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار