عصر خدماتتعیین اجاره بهای کیوسک‌های عرضه گل و مطبوعات در تهران | عصر خدمات

در جلسه امروز شورای شهر تهران تصویب شد؛

تعیین اجاره بهای کیوسک‌های عرضه گل و مطبوعات در تهران

اعضای شورای اسلامی شهر تهران اجاره بهای کیوسک‌های عرضه گل و مطبوعات در سطح مناطق ۲۲ گانه شهر تهران را تعیین کردند.

به گزارش عصر خدمات،  اعضای شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز، بررسی لایحه تعیین اجاره بهای کیوسک‌های عرضه گل و مطبوعات در سطح شهر تهران را در دستور کار داشتند که در راستای رسیدگی به آن زهرا صدراعظم نوری در تشریح این لایحه گفت: این لایحه برای اولین بار به شیوه‌ای متفاوت تعیین شده که در خلال آن اعداد و رقم‌های پیشنهادی شهرداری تهران مورد تأیید قرار گرفته منتها دو تبصره جدید به آن اضافه شده است. نخست آنکه شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل باید کیوسک‌های غیرمجاز را شناسایی و اقدام حقوقی مناسب در این خصوص را در دستور کار قرار دهد.

وی افزود: تبصره دیگر نیز در مورد قیمت تعیین شده اجاره این کیوسک‌ها در سال‌های بعدی است؛ چرا که ممکن است گاهی لایحه تعیین بهای خدمات این کیوسک‌ها به موقع به شورا نرسد. بر همین اساس شهرداری می‌تواند ۲۵ درصد نسبت به تعرفه افزایش داشته باشد تا لایحه ملاک عمل در شورا به تصویب برسد.

بر این اساس نرخ کرایه ماهانه کیوسک‌های درجه یک گل و مطبوعات در شهر تهران ۱۲ میلیون ریال، درجه ۲ هشت میلیون ریال و درجه ۳ چهار میلیون ریال تعیین شد. همچنین شهرداری تهران مکلف شد ظرف مدت شش ماه از تاریخ ابلاغ این مصوبه نسبت به شناسایی کیوسک‌ها، کانکس‌ها و جایگاه‌های عرضه فاقد مجوز مستقر در سطح شهر تهران، معابر، فضاهای عمومی و متعلق به شهرداری تهران اقدام و پیگیری حقوقی لازم جهت جمع‌آوری آن‌ها را در دستور کار قرار دهد. همچنین شهرداری مکلف شد برای تعیین اجاره بهای کیوسک‌های عرضه گل افزایش بهای آن‌ها را در قالب لایحه به شورای شهر ارائه کند و تا زمان ارائه این لایحه در سنوات آتی، حداکثر ۲۵ درصد افزایش تعرفه تا تصویب لایحه ملاک عمل را داشته باشد.

نهایتا اعضای شورای اسلامی شهر تهران با اکثریت آرا این لایحه را به تصویب رساندند.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار