عصر خدماتارائه خدمات ویژه به مبتلایان کووید ۱۹ و خانواده‌هایشان در ملارد | عصر خدمات

ارائه خدمات ویژه به مبتلایان کووید ۱۹ و خانواده‌هایشان در ملارد

سرپرست فرمانداری ملارد از ارائه خدمات روانکاوی و روان درمانی و همچنین توزیع بسته های حمایتی در میان مبتلایان نیازمند کووید ۱۹ و خانوادهایشان خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، سجاد برنجی  در تشریح آخرین تصمیمات اتخاذ شده در سطح شهرستان ملارد برای مقابله با کرونا ویروس گفت: حمایت اجتماعی از مبتلایان به کرونا و خانواده های آنها در دستور کار فرمانداری و دستگاه‌های مرتبط در سطح شهرستان قرار گرفته است.

وی افزود: در شهرستان ملارد تعدادی از افراد مبتلا به کرونا هستند و بخشی از آنها شاید از امکانات لازم و یا بضاعت مالی کافی برخوردار نباشند و از سوی دیگر بخشی از خانواده‌های این افراد و یا خودشان نیازمند مشاوره‌های روان درمانی داشته باشند.

برنجی ادامه داد: بر همین اساس مداخلات روانشناختی جهت کاهش اضطراب و استرس ناشی از ابتلا به کووید ۱۹ برای فرد و خانواده‌ها انجام می‌شود به شکلی که مقرر شد طبق آماری که شبکه بهداشت و درمان به صورت روزانه اعلام می‌کند؛ اطلاعات در وهله اول در اختیار مشاور بانوان فرمانداری قرار بگیرد و تماس‌های اولیه با این خانواده‌ها انجام شود.

وی تاکید کرد: در صورتی که نیاز به روانکاوی و روان درمانی و یا هرگونه مداخله‌ای احساس شود از طریق اداره بهزیستی به صورت تلفنی این خدمات ارائه خواهد شد. همچنین اگر این خانواده‌ها از توانمندی و بضاعت مالی برخوردار نباشند قطعا بسته‌های حمایتی به این افراد تعلق خواهد گرفت.

برنجی ادامه داد: در مجموعه فرمانداری ملارد وظیفه خود می‌دانیم علاوه بر پیگیری برای درمان این افراد از طریق شبکه بهداشت و درمان در زمینه پیگیری از طریق طرح فاصله گذاری اجتماعی و سایر طرح ها اقدام کنیم اگر افرادی در شهرستان ملارد به این بیماری دچار شدند حتما حمایت های اجتماعی لازم در زمینه مداخلات روانی و حمایت های مادی و معنوی از انها صورت  می‌گیرد.

وی همچنین از پلمب ۳۵ واحد متخلف که نسبت به بازگشایی محل کسب خود در سطح شهرستان اقدام کرده بودند خبر داد و گفت: این واحدها در روز گذشته برابر ضوابط پلمب شدند.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار