عصر خدماتاستفاده از مراکز کاهش آسیب برای جلوگیری از گسترش کرونا در کشور | عصر خدمات

استفاده از مراکز کاهش آسیب برای جلوگیری از گسترش کرونا در کشور

سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که مراکز کاهش آسیب بمنظور جلوگیری از گسترش شیوع کووید ۱۹ مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

به گزارش عصر خدمات، سازمان ملل متحد با بهره گیری از تجارب قبلی خود در زمینه بیماری های واگیر مانند اچ آی وی، سل و مالاریا و امکانات سیار موجود مانند ۹ کابین و چهار ون در قالب برنامه عمرانی با شریک دیرپای خود، سازمان بهزیستی کشور همراه شد تا با انجام اقدامات پیشگیرانه و احتیاطی در مراکز کاهش آسیب، به ویژه مراکز سیار از تلاش های دولت در پاسخ به این بحران حمایت کند تا از گسترش شیوع کووید ۱۹ در ایران جلوگیری شود.
ایران یکی از کشور هایی است که به شدت تحت تاثیر همه گیری ویروس کووید ۱۹ قرار گرفته است و اولین مورد ابتلا در تاریخ ۳۰ بهمن در این کشور گزارش شد.
اکنون تمام دنیا برای حل این بحران گرد هم آمده اند و باید فورا در راستای آماده ساز ی، پاسخ و بهبود اقدام کنند.
در ایران نیز در گام نخست، کارکنان مراکز آموزشی به سرعت توسط مقامات استانی سازمان بهزیستی در مورد اقدامات پیشگیرانه  کووید ۱۹ آموزش داده شدند.
در همین حین مراکز نیز با تجهیزات محافظت شخصی و مواد ضدعفونی کننده مانند ماسک، دستکش، ضدعفونی کننده دست، صابون و پد الکلی مجهز شدند. به منظور ایجاد محیطی امن تر، مراکز بطور مرتب شسته و ضدعفونی می شوند.

توزیع تجهیزات محافظت شخصی شامل ماسک، دستکش و ضدعفونی کننده دست در پاتوق ها
برنامه های اطلاع رسانی برای ارتقای دانش مراجعان در مورد ویروس کووید ۱۹ و اقدامات محافظتی شامل توزیع پکیج های آموزشی
توزیع بسته های غذایی، مانند وعده های گرم و پکیج های میوه جهت بالا بردن سیستم ایمنی مراجعین، کنترل دمای بدن، انجام غربالگر ی کرونا توسط گروه های سیار و ارجاع موارد مشکوک به بیمارستان ها از خدمات ارائه شده توسط مراکز و کارکنان آن برای مبارزه با شیوع کرونا به شمار می رود.
این فعالیت ها در این ۱۱ استان ایران شامل تهران، البرز، خوزستان، کرمان، خراسان رضوی، کرمانشاه، بوشهر، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، لرستان و هرمزگان در حال انجام هستند.
برنامه عمران سازمان ملل متحد با فعالیت پنج ون و ۱۱ کابین دیگر به عنوان تسهیلات سیار جهت افزایش دسترسی به جمعیت های آسیب پذیر کلیدی خاص برای ارائه خدمات سلامت و کاهش آسیب، به همکاری و حمایت ازسازمان بهزیستی ادامه می دهد.
برای پیشگیری از شیوع کووید ۱۹، تسهیلات مذکور که توسط برنامه عمران سازمان ملل متحد به عنوان دریافت کننده  اصلی پروژه های صندوق جهانی خریداری شده است برای حمایت از کشور در پایان دادن به اپیدمی اچ آی وی تا سال ۲۰۳۰ و نیز تقویت سیستم مقاومتی سلامت به عنوان هدف کلی برای دستیابی به پوشش سلامت جهانی استفاده خواهند شد.
تا زمانیکه کشور با این همه گیری جهانی مبارزه می کند، تسهیلات موجود به منظور جلوگیری از گسترش شیوع کووید ۱۹ مورد استفاده قرار خواهند گرفت. برنامه عمران سازمان ملل متحد بصورت نزدیک با شرکای خود جهت اطمینان از در برگرفتن نیاز گروه های آسیب پذیر در پاسخ به کووید ۱۹ فعالیت می کند.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار