عصر خدماتقیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۶/۱۰ | عصر خدمات

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۶/۱۰

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰.۳۰درصد افزایش به ۱۲۰۳ دلار و ۶۲ سنت رسید.

به گزارش عصر خدمات، به نقل از رویترز، به‌رغم تقویت ارزش دلار، و در حالی که به‌دلیل تهدیدات جدید ترامپ سرمایه گذاران نگران تشدید اختلافات تجاری میان آمریکا و چین هستند، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت، اما فلز زرد همچنان در مسیر پنجمین کاهش ماهیانه متوالی باقی ماند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز جمعه با ۰٫۳۰ درصد افزایش به ۱۲۰۳ دلار و ۶۲ سنت رسید. قیمت فلز زرد نسبت به پایین‌ترین رقم ۱۹ ماه گذشته یعنی ۱۱۵۹ دلار و ۹۶ سنت که روز ۱۶ اوت به ثبت رسیده بود، بیش از ۴ درصد افزایش داشت.

قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰٫۱۴ درصد رشد به ۱۲۰۶ دلار و ۷۰ سنت رسید.

قیمت فلز زرد در پایان معاملات ماه اوت حدود ۲ درصد کاهش داشت و مجموع کاهش قیمت‌ها از ابتدای سال جاری میلادی را به بیش از ۷ درصد رساند.

دیوید مگر، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «به‌دلیل افزایش تعرفه‌های وضع‌شده از سوی آمریکا علیه کالاهای چینی، قیمت طلا تقویت شده است… این در حالی است که دیروز ارزش دلار نیز رشد داشت».

رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند، ترامپ خود را برای تشدید جنگ تجاری با چین آماده کرده و به دستیاران خود گفته که آماده وضع تعرفه بر ۲۰۰ میلیارد دلار دیگر از کالاهای چینی است.

پیتر فرتیگ، تحلیلگر مؤسسه تحقیقاتی کوانتیتیتیو کامادیتی در این باره گفت: «برنامه‌های ترامپ تأثیر قابل توجهی بر احساس حاکم بر بازار داشته و تضعیف جزئی ارزش دلار نیز در تقویت قیمت طلا مؤثر بوده است».

وی افزود: «بحران ارزی در بازارهای نوظهور نیز دیگر عامل رشد قیمت طلا بوده است».

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار