عصر خدماتبیمارستان‌های تهران به تجهیزات مقابله با ویروس کرونا مجهز شدند | عصر خدمات

بیمارستان‌های تهران به تجهیزات مقابله با ویروس کرونا مجهز شدند

استاندار تهران با اشاره به بهره‌گیری از منابع ارزش افزوده دهیاری‌ها جهت حفظ سلامت مردم از تجهیز بیمارستان‌های استان تهران به تجهیزات مقابله با ویروس کرونا خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به بهره گیری از منابع ارزش افزوده دهیاری‌ها جهت سلامت مردم اظهار کرد: شهرستان‌های استان تهران از گذشته محرومیتی در رابطه با ارائه خدمات درمانی و بهداشتی داشتند و شیوع کرونا فرصتی بود تا از منابع ارزش افزوده دهیاری‌ها جهت حفظ سلامت مردم استفاده کنیم.

وی ادامه داد: پیش از این نیز درصدد بودیم که برای سلامت مردم از منابع ارزش افزوده استفاده کنیم، ولی مشکلاتی وجود داشت چرا که این منابع باید در همان روستا هزینه می‌شد اما در نشستی که با دیوان محاسبات و بازرسی استان برگزار شد تفاهمنامه‌ای را به صورت مشترک منعقد کردیم.

استاندار تهران تاکید کرد: بر اساس این تفاهمنامه قرار شد در راستای مقابله با ویروس کرونا و بیماری کووید ۱۹ و به منظور تجهیز مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها از منابع ارزش افزوده روستاهای فاقد دهیاری هزینه شود و هیچ منع قانونی در این زمینه وجود نداشته باشد.

محسنی بندپی با اشاره به اقدامات انجام شده بر مبنای این ظرفیت گفت: اقدامات خوبی صورت گرفته و بیمارستان فیروزآبادی و هفت تیر در ری به آخرین تجهیزات مقابله با ویروس کرونا مجهز شده، همچنین در ملارد نیز مرکز بهداشتی درمانی قائمیه، در ورامین و در پاکدشت نیز بیمارستان شهدای پاکدشت و بیمارستان زعیم از امکانات خوبی برخوردار شدند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، وی عنوان کرد: در سایر شهرستان ها به فرمانداران اجازه دادیم جلسه ای با روستاهای دارای دهیاری برگزار کنند و آنها را تشویق کنند تا منابع روستاهای دارای دهیاری نیز برای حوزه سلامت همان شهر و شهرستان هزینه شود که در این زمینه نیز اقدامات ارزشمندی صورت گرفته که در کل کشور نمونه می باشد و برای انجام این اقدام از دهیاران و بخشداران تقدیر می کنیم.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار