عصر خدماتسرانه بیمه تکمیلی بازنشستگان به ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافت | عصر خدمات

سرانه بیمه تکمیلی بازنشستگان به ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافت

سرپرست اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: سرانه بیمه تکمیلی بازنشستگان به ۱۴۰ هزار تومان افزایش یافت، اما سهم پرداختی بازنشستگان از سرانه بیمه افزایش نخواهد داشت و مانند سال گذشته همان ۳۰ هزار تومان خواهد بود.

به گزارش عصر خدمات، محمود مرتضایی فرد با تکذیب اخبار فضای مجازی در خصوص افزایش سهم بازنشستگان در سرانه بیمه تکمیلی، افزود: با وجود تاکید مدیر عامل صندوق بازنشستگی برای افزایش مجموع سرانه بیمه تکمیلی به ۱۴۰ هزار تومان با کمک دولت، شایعاتی در فضای مجازی شکل گرفته و موجب تشویش اذهان بازنشستگان شده است.

سرپرست اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: با هماهنگی و مساعدت دولت و سازمان برنامه و بودجه مقرر شد تا علاوه بر سهم بازنشستگان و صندوق بازنشستگی، عددی نیز از سوی دولت و همچنین صندوق اضافه شود و این رقم به ۱۴۰ هزار تومان افزایش یابد.

وی تصریح کرد: با این وجود و با توجه به تاکیدهای فراوان، اخباری در فضای مجازی مبنی بر زیاد شدن سهم پرداختی بازنشستگان منتشر شده که ضمن تکذیب آن مجددا تاکید می شود که سهم پرداختی بازنشستگان نسبت به سال گذشته تغییری نخواهد داشت.

مرتضایی فرد با اشاره به سخنان مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با وجود اینکه قرارداد بیمه تکمیلی درمان با شرکت بیمه گر، تا مردادماه ادامه خواهد داشت، اما جلسات فشرده ای طی یک ماه اخیر با هدف افزایش سقف پوشش های موجود و اضافه شدن پوشش های جدید برگزار شد که با همراهی سازمان برنامه و بودجه این مسیر تسهیل شده است.

وی افزود: برهمین اساس، تلاش مجموعه صندوق تحقق این دو هدف در اولین فرصت است که امیدواریم طرح افزایش سقف خدمات و همچنین پوشش های جدید با ثابت ماندن سرانه پرداختی بازنشستگان و افزایش سهم صندوق تا خردادماه محقق و اجرایی شود.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار