عصر خدماتثبت نام دومین آزمون استخدامی بخش خصوصی | عصر خدمات

از امروز آغاز می شود؛

ثبت نام دومین آزمون استخدامی بخش خصوصی

دبیر شورای سیاستگذاری آزمون استخدامی بخش خصوصی در نشست خبری صبح امروز اعلام کرد ثبت نام برای شرکت در این آزمون از امروز آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار عصر خدمات، محمدحسین قمری دبیر شورای سیاستگذاری آزمون استخدامی بخش خصوصی در نشست خبری که پیرامون دومین آزمون آزمون استخدام بخش خصوصی شرکت های صنعتی، تجاری و فناوری بر گزار شد گفت: «در سال های اخیر تلاش کردیم با توجه به تعداد نخبگان و فارق التحصیلان رشته های مختلف در کشور از اقتصاد نفتی خارج شویم. در نتیجه تصمیم به برگزاری آزمون های مهارت سنجی گرفتیم که در دور اول در سال گذشته ۶۰ هزار شرکت‌کننده در ۲۶۶ عنوان شغلی در آزمون نخست استخدام بخش خصوصی حضور یافتند. »

قمری گفت: «در آزمون نخست، ۲۸ هزار فرصت شغلی از بیش از ۱۱۰۰ شرکت خصوصی و دانش‌بنیان ارائه شد که ۹ هزار معرفی از بین شرکت‌کنندگان داشتیم و ۶ هزار و ۳۰۰ مورد از این معرفی‌ها به موفقیت انجامید.»

او در رابطه با جزئیات دور دوم این سری آزمون ها ادامه داد: «برای آزمون دوم، ۸ دسته شغلی و ۲۲۲ عنوان در نظر گرفته شده و ویژگی‌های این آزمون، اضافه شدن مشاغل پردرآمد جدید با فراهم شدن امکان معرفی به فرصت‌های شغلی شرکت‌های خارجی است. در دور دوم ازمون ها فرصت های شغلی در ۸ دسته متنوع هنر، رسانه و آموزش، مالی و اداری، مهندسی، مدیریتی، بازاریابی و فروش، کارشناسی و ارائه خدمات، فناوری اطلاعات و فنی و اجرایی ارائه می شوند.»

در ادامه قمری به مهم ترین تفاوت های میان دور دوم این آزمون با سایر آزمون های مشابه اشاره کرد و گفت: «مهم ترین تفاوت های دور دوم این آزمون با سایر آزمون های مشابه را می توان در عدم دریافت هزینه اضافه به عنوان هزینه مصاحبه و معرفی از شرکت کنندگان است. همچنین ثبت نام دور دوم آزمون نیز همانند سال گذشته و بدون افزایش قیمت با مبلغ ۵۷ هزار تومان انجام می شود که با مد نظر قرادادن شرایط اقتصادی قابل توجه است.»

او افزود: «همچنین در این دوره ارائه راهنمای جامع شغلی و کارنامه تفصیلی مبتنی بر تحلیل نتیجه شایستگی‌های شغلی، امکان جانمایی داوطلبان در مشاغل متنوع فرد براساس سن و مدارک تحصیلی، همچنین اولویت داوطلبان براساس توانمندی‌ها و شایستگی‌های شغلی از مهم ترین تفاوت ها با سایر آزمون های مشابه است.»

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار