عصر خدماتبه تولید واکسن کرونا نزدیک شده‌ایم/کمک‌های ضد کرونایی ستاد به 27 هزار میلیارد تومان رسید/ غیرواقعی بودن آمار مرگ و میر کرونا در ایران حرف بی‌ربطی است | عصر خدمات

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره):

به تولید واکسن کرونا نزدیک شده‌ایم/کمک‌های ضد کرونایی ستاد به ۲۷ هزار میلیارد تومان رسید/ غیرواقعی بودن آمار مرگ و میر کرونا در ایران حرف بی‌ربطی است

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: ایران شانس کمتری نسبت به سایر کشورها برای تولید واکسن کرونا ندارد و از هیچ کشوری عقب نیستیم.

به گزارش عصر خدمات، محمد مخبر در مراسم رزمایش همدلی و احسان با بیان اینکه تولید واکسن در ستاد اجرایی فرمان حضرت امام شروع شده است، اظهار داشت: کشور به لحاظ تولید واکسن کرونا چیزی از سایر کشورهای خارجی کم ندارد و عقب نیستیم و شانس تولید واکسن کرونا در ایران وجود دارد.

وی افزود: ستاد هم از همان ابتدا وارد تولید واکسن کرونا شده و به تولید واکسن کرونا نزدیک شده‌ایم.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام با بیان اینکه داروهای وارداتی برای بهبود بیماران کرونایی را ظرف دو هفته به تولید داخل رساندیم، گفت: ظرفیت تولید ۴ میلیون ماسک را ایجادکردیم و امروز خوشبختانه نه تنها نیازی به ماسک در کشور نداریم بلکه به زودی صادرکننده ماسک خواهیم بود.

وی با اشاره به تولید کیت‌های تشخیص سریع اظهارداشت: توانستیم کیت‌های تشخیص سریع و ۲۴ ساعته را تولید کنیم و امروز کشور بی‌نیاز از کیت‌های تشخیص است.

مخبر تاکید کرد:‌ ارزش اقدامات ضد کرونایی ستاد در طول این مدت ۲۷ هزار میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: ‌با راه‌اندازی سامانه ۴۰۳۰ و حضور ۲۲۰۰ پزشک پاسخگو در این سامانه ۸۰ درصد مراجعات بیمارستانی را کاهش دادیم.

رییس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: ارزش کمک‌های بلاعوض ستاد تا به امروز ۱۱۰۰ میلیارد تومان بوده است.

مخبر با بیان اینکه متاسفانه ۴ نفر از کارکنان ستاد اجرایی فرمان حضرت امام را به دلیل ابتلا به کرونا از دست دادیم، گفت: از زمان اشیوع ویروس کرونا تا به امروز حتی یک نفر از کارکنان ستاد درخواست مرخصی یک روزه را هم نداشتند.

وی درباره ارزش دارایی‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام گفت: یکی از خبرنگاران در مصاحبه با من ارزش ستاد را ۹۰ میلیارد دلار اعلام کرد که در پاسخ به او گفتم تمام دارایی‌های ستاد را به ۳ میلیارد دلار و به صورت اقساط به متقاضیان می‌دهم.

وی تاکید کرد: در حالی که در کشورهای انگلیس، آمریکا و برخی از کشورهای اروپایی کشته‌های ناشی از کرونا بسیار زیاد است اما ما در ایران توانستیم این موضوع را مدیریت کنیم و اینکه گفته می‌شود آمار مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران غیرواقعی و کمتر از واقعیت اعلام می‌شود، حرف بی‌ربطی است.

وی تاکید کرد:‌ در حالی که در برخی از کشورها برای خرید دستمال توالت آدم می‌کشند در ایران با بسیج تمام امکانات دستگاه‌های مختلف شرایط در حال عادی شدن است و ویروس کرونا مدیریت شده است.

 

منبع: ایلنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار