عصر خدماتساخت دستگاه كمك تنفس مصنوعی توسط مهندسین منطقه گل‌گهر | عصر خدمات

ساخت دستگاه كمك تنفس مصنوعی توسط مهندسین منطقه گل‌گهر

مراسم رونمایی از دستگاه تنفس کمک مصنوعی که توسط مهندسین منطقه گل‌گهر ساخته شده است،با حضور معاونین و مدیران شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر برگزار شد.

به گزارش عصر خدمات، همزمان با بحران كرونا، ماموريتي از سمت هيئت مديره شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر به واحد مهندسی معكوس این شرکت ابلاغ گرديد كه تيم ساخت داخل گل‌گهر بررسي نمايد چگونه صنعت هم می‌تواند در راستای مسئوليت های اجتماعی خود، به عبور از بحران كرونا كمك نمايد. برای اين منظور شركت دانش بنيان مپسام كه يكي از شركت های موفق بومی استان كرمان در حوزه قطعات زنجيره فولاد مي باشد انتخاب گردید و پس از مطالعات فراوان و همفكری، ساخت دستگاه كمك تنفس مصنوعی كه چندی قبل توسط مهندسان مرسدس بنز آلمان و فرمول يك توليد شده بود در دستور کار قرار گرفت. سرانجام با تلاش شبانه روزی مهندسین نخبه منطقه گل‌گهر و حمايت های مديران ارشد شركت های منطقه، ساخت نمونه اول اين قطعه با موفقيت به اتمام رسيد و مراسم رونمایی از آن با حضور معاونین و مدیران ارشد شرکت‌های منطقه گل‌گهر برگزار گردید.
شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در حال حاضر در مرحله اخذ مجوز توليد این دستگاه از اداره كل تجهيزات پزشكي كشور هست و بر اساس تقاضایی كه جهت اين دستگاه از بيمارستان های سراسر كشور و همچنین بازار صادرات خواهد رسيد، برنامه ريزی برای توليد انبوه آن با حمايت شركت های منطقه گل گهر در دستور کار قرار دارد.
قطعا با بومی سازی دستگاه كمك تنفس مصنوعی اين پيام از سمت صنعت به جامعه ابلاغ خواهد شد كه صنعت هم تا آخرین لحظه عبور از بحران كرونا در كنار مردم و در كنار كادر درمان كشور خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار