عصر خدماتارسال ۱۱۲ محموله کمک بین المللی به هلال احمر | عصر خدمات

ارسال ۱۱۲ محموله کمک بین المللی به هلال احمر

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه ۱۱۲ محموله کمک بین المللی در دوران کرونا به جمعیت شده است،گفت:مردم و خیرین بیش از ۸۰ میلیارد تومان کمک نقدی و غیر نقدی کرده اند.

به گزارش عصر خدمات،‌ کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در نشست خبری با خبرنگاران  با اشاره به اقدامات این جمعیت،اظهار داشت: هرساله روز ۸ ماه می به عنوان روز جهانی صلیب سرخ است.

وی ادامه داد:این لباس در کشور نیز باعث آسودگی خاطر در حوادث بوده  و این جمعیت نزدیک به ۱۰ هزار نیروی ثابت دارد.

رئیس جمعیت با اشاره به اقدامات هلال احمر در دوران شیوع کرونا،گفت:بالغ بر ۶۸ میلیون نفر از مطالب آموزش  جمعیت هلال احمر در خصوص کرونا در فضای مجازی استفاده کردند.

همتی اضافه کرد: همچنین بالغ بر ۲۱ میلیون نفر از مردم درکشور به ویژه در ۱۳ استان پر جمعیت غربالگری شدند.

وی گفت: مردم و خیرین در دوران بحران کرونا بیش از ۵۰ میلیارد تومان کمک غیر نقدی و بیش از ۳۰ میلیارد تومان  کمک نقدی به این جمعیت کرده اند.

رئیس جمعیت هلال احمر همچنین  از ارسال ۱۱۲ محموله کمک بین المللی در دوران کرونا خبر داد.

همتی با اشاره به اینکه بخش عمده کمک ها را به ستاد ملی مبارزه با کرونا داده شده است،گفت:بیش از ۲۴ موسسه خیریه از ما مجوز گرفته اند.

وی در پاسخ به پرسش درباره کشورهای کمک کننده به ایران در حوزه کرونا و اثر تحریم ها، افزود: چین، کویت، ژاپن، برنامه جهانی غذا، کمیساریای عالی صلیب سرخ کمک کرده اند و بخش قابل توجهی بصورت غیرنقدی بوده و ما آن را عینا در اختیار ستاد ملی کرونا قرار دادیم که اقلام حفاظتی بوده است.

رئیس جمعیت هلال احمر اضافه کرد: مشکل ما در انتقال وجه کمک بین الملی بوده و قبل از آن نیز پول های ما به صورت بلوکه وجود داشت.

همتی خاطرنشان کرد: از نماینده صلیب سرخ خواستیم تا بدون کلاه آمریکا پولهای ما وارد شود.در نتیجه ما در زمینه انتقال وجه به صورت آزاد کماکان مشکل داریم و این مشکلاتی است که آمریکا ایجاد کرده است و حاکمان آنها زورگو هستند اما برای مردم آمریکا آرزوی سلامتی داریم.

رئیس جمعیت هلال احمر با بیان اینکه علی رغم همه بسته شدن راهها توانستیم موضوع کرونا را کنترل کنیم، گفت: به دلیل تنگناها و نیاز های داخلی در بحران کرونا ما نتوانستیم به کشورهای همجوار و مسلمان مانند عراق و افغانستان کمک کنیم.

همتی با اشاره به کمک ابران به چین در دوران کرونا، افزود: چین بیش از ۱۰۰ برابر این کمک به ما کمک کرد.

وی درباره برنامه هلال احمر در حج، افزود: امسال احتمالا بحث رفتن به حج نداریم اما سه سناریو وجود دارد، یکی اینکه برگزار نشود، دوم اینکه عربستان در پذیرش افراد محدودیت هایی ایجاد کند و سوم اینکه عربستان برای افراد زیر ۶۰ سال مجوز تشرف صادر کند.

همتی  یاد آور شد: در سناریو سوم ما ۳۸ هزار نفر افراد زیر ۶۰ سال داریم که می توانند به حج بروند و کارهای اولیه برای واکسیناسیون انجام شده و هرکس بخواهد به حج برود باید تست کرونا بدهد و اگر عربستان موضوع حج را منتفی نکند  ما از هفته آینده کارهای خود را شروع می کنیم.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار