عصر خدماتکمک ۸۰۰ میلیاردی خیران به هلال احمر برای مقابله با کرونا/ برپایی ۸۸۴ کارگاه تولید ماسک و گان توسط داوطلبان | عصر خدمات

کمک ۸۰۰ میلیاردی خیران به هلال احمر برای مقابله با کرونا/ برپایی ۸۸۴ کارگاه تولید ماسک و گان توسط داوطلبان

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر درباره اقدامات این سازمان در زمینه پیشگیری از کرونا از ابتدای شیوع این بیماری گفت: مبلغ ۸۱۳ میلیارد ریال از سوی خیران و مردم برای مقابله و پیشگیری از کرونا به هلال احمر کمک شده است.

به گزارش عصر خدمات،‌ محمد نصیری  درباره اقدامات سازمان داوطلبان در زمینه پیشگیری از کرونا در سراسر کشور از ابتدای شیوع این بیماری تا ۱۳ اردیبهشت ماه گفت: در این طرح یک هزار خانه داوطلب هلال احمر با مشارکت ۷۲ هزار و ۶۹۴ داوطلب به میزان ۹۲۴ هزار و ۷۴۸ نفر ساعت مشارکت داشتند.

وی به تجمیع ۳۰۰ میلیارد ریال کمک‌های نقدی مردمی در حساب‌های هلال احمر اشاره و تصریح کرد: کمک‌های غیرنقدی مردمی به ارزش ۵۱۳ میلیارد ریال ساماندهی و هدایت شده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به تهیه و توزیع ۱۷۱ هزار پک و بسته بهداشتی اهدایی مردمی میان اقشار آسیب‌پذیر افزود: ۱۰۰ هزار بسته، سبد حمایتی و معیشتی اهدایی مردم میان خانوارهای متاثر از کرونا تهیه و توزیع شد و با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۵۰۰ هزار پک و بسته بهداشتی از محل مشارکت‌های نقدی مردمی تهیه و میان بیماران خاص توزیع شد.

فعالیت ۸۸۴ کارگاه تولید ماسک، لباس بیمارستانی و دستکش

نصیری درباره فعالیت کارگاه‌های تولید ماسک در سراسر کشور گفت: ۸۸۴ کارگاه تولید ماسک و لباس سرهمی بیمارستان توسط داوطلبان خانه‌های هلال برپا و موفق به تولید یک میلیون و ۴۳۳ هزار و ۳۵۳ عدد ماسک، ۱۴۷ هزار و ۳۵۴ جفت دستکش و ۴۲ هزار و ۶۲۴ لباس سرهمی شد.

وی درباره فعالیت‌های تبلیغاتی و آگاه‌سازی هموطنان برای مشارکت در امور خیریه افزود: ارسال ۳ میلیون و ۳۹۵ هزار پیامک و تهیه و توزیع ۵۴۵ هزار بروشور برای آگاه‌سازی داوطلبان و عموم مردم برای شرکت در پروژه‌ها و برنامه‌های جمعیت هلال احمر از دیگر اقدامات سازمان داوطلبان از زمان شیوع کرونا بوده است.

ضدعفونی و گندزدایی بیش از ۱۷ هزار معبر و خیابان

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تأکید بر فعالیت داوطلبان هلال احمر برای ضدعفونی و گندزدایی از معابر، مکان‌های عمومی خیابان‌ها و وسایل نقلیه شخص و عمومی، ضد عفونی و گندزدایی، تصریح کرد: ضدعفونی و گندزدایی از ۱۷ هزار و ۲۲۰ معبر و خیابان به مسافت ۹۲ هزار کیلومتر، وسایل شخصی و عمومی شامل ۴۸ هزار و ۷۹۳ واحد اتوبوس، تاکسی و سواری، اماکن عمومی شامل ۹۶ گرمخانه، ۴۳ زندان،  ۳ هزار و ۴۰۹ مسجد، یک هزار و ۷۹ همراه‌سرا و ۴۳ هزار و ۳۱۳ مورد سایر اماکن توسط ۵ میلیون و ۳۶۱ هزار و ۸۸۱ لیتر مواد ضدعفونی‌کننده و ۲۳ هزار و ۷۰۸ لیتر الکل اهدایی مردمی انجام شد.

به گفته نصیری، با توجه به کمبود ذخیره خون در کشور در راستای ترغیب و تشویق داوطلبان به اهدای خون اقدام شد و در این زمینه ۸ هزار و ۱۴۷ واحد خون توسط داوطلبان هلال احمر اهدا شد.

وی با اشاره به ارائه خدمات پزشکی و پیراپزشکی از سوی ۵۷۹ پزشک و پیراپزشک داوطلب در ۶۱ نقاهتگاه برپاشده تأکید کرد: یک هزار و ۲۶۷ منطقه حاشیه‌نشین و کم‌برخوردار برای اجرای پروژه‌های داوطلبانه و طرح‌های پیشگیری از کرونا تحت پوشش سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر بود.

صدور مجوز برای ۴۴ تشکل مردم نهاد

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تاکید بر مشارکت داوطلبان حقوقی از جمله ۵۷۹ تشکل مردم نهاد یادآور شد: ۱۲۷ بنگاه اقتصادی در اجرای طرح ها و برنامه ها با جمعیت هلال احمر همکاری داشت و در این زمینه ۴۴ مجوز برای تشکل مردم نهاد و هماهنگی و تعامل برای تأمین خیریه‌ها و تشکل‌های پشتیبان برای بیمارستان‌ها درگیر با بیماری کرونا صادر شد.

 

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار