عصر خدماتجزئیات الکترونیکی شدن بلیت موزه ها | عصر خدمات

جزئیات الکترونیکی شدن بلیت موزه ها

مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی گفت: برای حل مشکلات فروش بلیت دستی و از بین رفتن فساد موجود در این بخش، فروش بلیت موزه ها و امکان تاریخی الکترونیکی شد.

به گزارش عصر خدمات،‌ محمدرضا کارگر مدیرکل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی درباره جزییات الکترونیکی شدن بلیت موزه‌ها و اماکن تاریخی اظهار داشت:‌در گذشته بلیت‌ها به صورت دستی به فروش می‌رسید و مشکلات زیادی را برای تور لیدرهای خارجی ایجاد کرده بود چرا که یک تور لیدر باید حدود ۵۰ میلیون تومان پول نقد برای ورود به موزه‌ها حمل می‌کرد که همین موضوع موجب عدم کنترل دقیق و نظارت شده بود.

وی بیان داشت: فروش بلیت‌های دستی و کاغذی موجب ایجاد فساد شده بود و نهایتا برای رفع این مشکلات بلیت الکترونیک را اجرایی کردیم و خرید اینترنتی بلیت یکی از راهکارهای مختلفی بود که موجب کاهش فساد می‌شد.

مدیرعامل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی بیان داشت:‌در این مسیر یکی از مشکلات این بود که باید خرید بلیت الکترونیک مستقیما به خزانه دولت واریز می‌شد که در نهایت شرکت مادر تخصصی توسعه گردشگری تقبل کرد این سرمایه‌گذاری را انجام دهد و در حال حاضر این درآمد مستقیما به حساب خزانه دولت واریز می‌شود.

کارگر گفت: این موضوع موجب افزایش صد در صدی در آمار فروش بلیت شده است و مزیت‌های دیگری دارد از جمله اینکه میزان تعداد مخاطبین خارجی و ایرانی، ساعت ورود آنها و تعداد دقیق مراجعه روزانه به موزه‌ها را می‌توانیم پایش کنیم.

وی خاطرنشان کرد:‌یکی دیگر از اقدامات ما واگذاری فروش بلیت مربوط به موزه‌ها و اماکن تاریخی به بخش خصوصی بوده است.

مدیرعامل موزه‌ها و اموال منقول تاریخی یادآور شد: در حال حاضر ۸۰ موزه و مرکز تاریخی به فروش بلیت الکترونیکی مجهز شده است و به زودی ۲۰ مرکز دیگر نیز به این سیستم متصل خواهد شد.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار