عصر خدماتتامین تجهیزات آموزشی و توانبخشی دانش آموزان استثنایی سیستان و بلوچستان | عصر خدمات

تامین تجهیزات آموزشی و توانبخشی دانش آموزان استثنایی سیستان و بلوچستان

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی اظهارکرد: تمامی نیاز دانش‌آموزان استثنایی استان سیستان و بلوچستان به وسایل آموزشی، کمک آموزشی و توانبخشی شناسایی شده است و از طرف سازمان استثنایی و با مشارکت ۳۰ درصدی استانداری این وسایل تهیه و در اختیار این دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

به گزارش عصر خدمات، سید جواد حسینی در دیدار با موهبتی، استاندار سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در قالب نهضت توان افزایی ۸هزار قلم وسایل آموزشی، کمک آموزشی و توانبخشی ویژه دانش آموزان با نیازهای ویژه در کشور مورد نیاز است و تامین این میزان نیازمند مشارکت همه خیرین است.

وی افزود: ۲۱۰مدرسه ویژه دانش آموزان استثنایی در کشور کمبود داریم که از این میزان کمبود۱۰مدرسه متعلق به استان سیستان و بلوچستان است و با هماهنگی که از طریق سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس انجام خواهد شد امیدواریم احداث این ۱۰ مدرسه با تامین زمین از سوی استان و کمک خیرین محقق گردد.

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی با بیان اینکه ۳۱مدرسه ویژه آموزش و پرورش استثنایی در استان سیستان و بلوچستان فعالیت می‌کنند، افزود: از این تعداد ۲۵مدرسه دولتی و ۶مدرسه نیز خیرساز است و۲مدرسه دولتی و ۳مدرسه خیرساز استثنایی نیز در این استان در حال احداث است.

وی افزود: یک میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز مدارس استثنایی استان سیستان و بلوچستان اختصاص خواهد یافت.

حسینی با اشاره به طرح سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی گفت: در سال گذشته نزدیک به ۱۸ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی استان سیستان و بلوچستان به صورت رایگان و نیمه بهاء مورد سنجش قرار گرفتند و در سال جاری نیز بیش از ۴۰ درصد نوآموزان این استان به صورت نیمه بها و رایگان سنجش خواهند شد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، در این دیدار موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان با ابراز خوشحالی از جمع آوری مدارس خشتی و گلی گفت: یکی از بزرگترین مشکلات آموزشی استان، مدارس خشتی و گلی بود که با تدابیر صورت گرفته شده توسط وزارت آموزش‌ و پرورش تمامی مدارس خشتی و گلی این استان جمع‌آوری شد و باید در مرحله بعد سراغ جمع آوری بخاری‌های نفتی و نوسازی و بهسازی سایر مدارس حرکت کنیم.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار