عصر خدماتبرپایی ۵۰ هزار پایگاه از سوی کمیته امداد برای جمع‌آوری فطریه | عصر خدمات

برپایی ۵۰ هزار پایگاه از سوی کمیته امداد برای جمع‌آوری فطریه

معاون مشارکتهای مردمی امداد گفت: ۵۰ هزار پایگاه در سطح کشور آمادگی جمع‌آوری فطریه روزه‌دارن را خواهند داشت همچنین هموطنان می‌توانند از طریق کد دستوری *۸۸۷۷#۱ فطریه خود را بپردازند.

به گزارش عصر خدمات،  علی‌رضا عسکریان  با اشاره به تمهیدات کمیته امداد برای جمع‌آوری فطریه اظهار کرد: امسال در شرایط خاصی قرار داریم و براساس تصمیم ستاد ملی کرونا در برخی از استانها و شهرستانها، نماز عید سعید فطر تحت شرایط خاص برگزار خواهد شد که با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در محل برگزاری نماز عید فطر؛ پایگاه‌های کمیته امداد برپا خواهد شد.

وی تصریح کرد: همچنین با تمهیدات در نظر گرفته شده امسال تعداد پایگاه‌های جمع‌آوری فطریه به دو برابر نسبت به سال گذشته افزایش یافته است و ۵۰ هزار پایگاه در سطح کشور آماده جمع‌آوری فطریه روزه‌داران خواهند بود.

معاون مشارکتهای مردمی کمیته امداد خاطرنشان کرد: همچنین هموطنان می‌توانند بدون مراجعه به پایگاه‌های کمیته امداد و از طریق روشهای نوین و الکترونیکی فطریه خود را در اختیار کمیته امداد قرار دهند که بر همین اساس هموطنان می‌توانند از طریق کد دستوری *۸۸۷۷#۱ فطریه خود را بپردازند.

عسکریان تاکید کرد: با توجه به مشکلات و چالش‌هایی که در سالهای اخیر در ارتباط با جمع‌آوری زکات فطریه ایجاد شده است، امسال شورای زکات مصوبه‌ای را به تصویب رسانده که براساس آن تمام مجموعه‌ها و خیریه‌هایی که مجوز جمع‌آوری فطریه را دارند باید دارای آرم شورای زکات باشند و در غیر این صورت با چنین پایگاه‌هایی برخورد خواهد شد.

وی افزود: همچنین طبق مصوبه شورای زکات باید تمامی مبالغ جمع‌آوری شده در کمترین زمان ممکن در اختیار نیازمندان قرار گیرد که بر همین اساس کمیته امداد در همان روز عید سعید فطر و در نهایت در یک بازه زمانی یک روزه مبالغ فطریه‌ها را در اختیار نیازمندان قرار خواهد داد.

معاون مشارکتهای مردمی کمیته امداد یادآور شد : متاسفانه در سالهای گذشته آماری داشته‌ایم که برخی از خیریه‌ها، مبالغ جمع‌آوری  شده از فطریه را بیش از یک سال نگهداری و در اختیار افراد نیازمند قرار نداده‌اند.

 

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار