عصر خدماتنمایشگاه مجازی عکس سردار دل‌ها سوم خرداد رونمایی می‌شود | عصر خدمات

نمایشگاه مجازی عکس سردار دل‌ها سوم خرداد رونمایی می‌شود

مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد شهید و امور ایثارگران از رونمایی نمایشگاه مجازی عکس سردار دل‌ها شهید حاج قاسم سلیمانی هم‌زمان با سوم خرداد، سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی خبر داد.

به گزارش عصر خدمات،  اسکندر یار نسب گفت: در طلیعه سیزدهمین کنگره تجلیل از ایثارگران و هم‌زمان با سوم خردادماه سالروز فتح خرمشهر و روز مقاومت، ایثار و پیروزی از نمایشگاه عکس سردار دل‌ها به‌عنوان یکی از فرماندهان بزرگ دوران دفاع مقدس و عملیات فتح خرمشهر به‌صورت مجازی رونمایی می‌شود.
وی در ادامه تصریح کرد: مجموعه این عکسها گنجینه‌ای ارزشمند از زندگی شهید حاج قاسم سلیمانی در عرصه‌ها و صحنه‌های مختلف از تولد تا شهادت است و روایت تصویری از رشادت و دلاوری حاج قاسم در دفاع مقدس و دفاع از حرم تا جلوه‌های زیبایی از حضور در صحنه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و… را ترسیم و به تصویر می‌کشاند.
مدیرکل فرهنگی و تبلیغات بنیاد ادامه داد: جشنواره عکس سردار دل‌ها به مدت دو ماه برگزار شد که سه هزار عکس به دبیرخانه جشنواره ارسال و در نهایت ۱۰۵ عکس توسط هیأت داوران انتخاب شد و به مدت یک ماه در سایت نوید شاهد و سایر سایت‌ها و خبرگزاری‌های مجازی به نمایش درخواهد آمد.

آغاز ثبت‌نام اینترنتی پایه اول دوره ابتدایی مدارس شاهد

اداره کل آموزش بنیاد شهید و امور ایثارگران طی اطلاعیه‌ای به نقل از اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش‌ و پرورش از آغاز ثبت‌نام اینترنتی پایه اول دوره ابتدایی مدارس شاهد در سال تحصیلی ۱۴۰۰- ۱۳۹۹ از اول خرداد خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری ایثار، ‌ ثبت‌نام پایه اول ابتدایی از اول خرداد آغاز و تا ۱۷ خردادماه ادامه خواهد داشت. بدیهی است گروه‌های ایثارگری متقاضی ثبت‌نام در مدارس شاهد می‌توانند تا پایان زمان ذکر شده نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند؛ لذا به همه خانواده‌های دانش آموزان شاهد و سایر گروه‌های ایثارگری ورودی پایه اول در سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ توصیه می‌شود تا قبل از پایان مهلت زمان مذکور به سامانه ثبت‌نام مدارس شاهد به آدرس www.saja.medu.ir مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.
ثبت‌نام پایه هفتم دوره اول متوسطه، اول تیرماه و پایه دهم دوره دوم متوسطه از پنجم تیرماه آغاز شده و به مدت دو هفته ادامه خواهد داشت. ثبت‌نام از دانش آموزان میان پایه نیز در مردادماه از طریق مدارس شاهد انجام می‌شود.
در پایان این اطلاعیه آمده است: تمام دفاتر و مناطق بنیاد شهید و امور ایثارگران در سراسر کشور آماده ارائه راهنمایی‌های لازم به خانواده‌های شاهد و ایثارگر در زمینه ثبت‌نام مدارس شاهد هستند.

‌انتخاب ۲۲ نفر به عنوان برگزیدگان مسابقه فرهنگی فجر ۴۱

مراسم انتخاب برندگان مسابقه فرهنگی فجر ۴۱ از طریق قرعه کشی بین شرکت کنندگانی که به تمامی سئوالات پاسخ صحیح داده بودند برگزار و ۲۲ نفر به عنوان برنده معرفی شدند.

مسابقه فرهنگی فجر ۴۱ در سال گذشته با موضوع اطلاعات عمومی و مفاهیم ایثار و شهادت برگرفته از آیات قرآن کریم برای اولین بار طراحی و در سایت نوید شاهد به صورت مجازی برگزار شد.
شرکت در این مسابقه علاوه بر جامعه ایثارگری برای عموم مردم نیز امکان پذیر بود که ۹۵ درصد از ۳۴۲۶ نفر شرکت کننده این مسابقه غیر ایثارگر بودند.
مراسم انتخاب برندگان این مسابقه در تاریخ ۲۰ اسفند سال ۱۳۹۸ از طریق قرعه کشی بین شرکت کنندگانی که به تمامی سئوالات پاسخ صحیح داده بودند، انجام شد و در نهایت ۲۲ نفر به عنوان برنده معرفی شدند که هدیه در نظر گرفته شده برای آن‌ها ارسال شد.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار