عصر خدماتفناوری نمایشگرهای تاشوی سامسونگ در دست سایر سازندگان | عصر خدمات

نمایشگرهای منعطف و تاشوی سامسونگ؛

فناوری نمایشگرهای تاشوی سامسونگ در دست سایر سازندگان

به نظر می‌رسد که سامسونگ تصمیم گرفته است فناوری ساخت نمایشگرهای منعطف و تاشوی خود را در اختیار سایر شرکت‌های تولیدکننده نیز قرار بدهد.

به گزارش عصر خدمات، به نقل از وب سایت xda-developers‌، حدود یک سال است که غول‌های تکنولوژی همچون سامسونگ از برنامه‌های خود برای معرفی و عرضه گوشی‌های هوشمند تاشو و انعظاف‌پذیر خبر داده‌اند.

از آنجا که بازار گوشی‌های هوشمند به مرحله اشباع رسیده و شرکت‌های سازنده نیز با معرفی و افزودن قابلیت‌های جدید، دیگر نمی‌دانند که برای جلب مشتریان بیشتر و رضایت طرفدارانشان باید چه کار کنند، به سمت گوشی‌های هوشمند تاشو و منعطف روی آورده‌اند تا شاید بتواند بازار راکد و بی‌تلاطم را رونق بخشد و تحولات عظیم و قابل توجهی را برای کاربران و شرکت‌های تولیدکننده موبایل به ارمغان بیاورد.

با توجه به آنکه این روزها فناوری تولید نمایشگرهای انعطاف‌پذیر و تاشوی گوشی‌های هوشمند از استقبال بی‌نظیری برخوردار شده و به نظر می‌رسد که توانایی خروج بازار موبایل از رکود را داشته باشد، حالا شایعات و گزارش‌های زیادی مبنی بر اینکه سامسونگ احتمالا این فناوری را در اختیار سایر تولیدکنندگان موبایل نیز می‌گذارد، منتشر شده است.

احتمالا سامسونگ منظورش از سایر تولیدکنندگان موبایل شرکت‌های چینی همچون اوپو و شیائومی بوده است چراکه پیش‌تر آن‌ها هم از تصمیم خود برای طراحی، تولید و توسعه گوشی‌های هوشمند مجهز به این فناوری جدید خبر داده بودند.

این غول تکنولوژی قصد دارد با این کار به تمام شرکت‌های فعال در حوزه فناوری اثبات کند که این فناوری در ابتدا به سامسونگ تعلق داشته است و سپس حق امتیاز آن را به سایر شرکت‌های تولیدکننده موبایل فروخته و در اختیارشان قرار داده است تا آن‌ها نیز بتوانند گوشی‌های تاشو و انعظاف‌پذیری را به مرحله تولید رسانده و به بازارهای جهانی روانه کنند.

بدون شک بهره‌گیری از پنل‌های انعطاف‌پذیر و تاشو در تعداد وسیعی از گوشی‌های هوشمند می‌تواند هزینه تمام‌شده و نهایی را برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان به‌طور قابل توجهی کاهش دهد.

به جرات می‌توان گفت هم‌اکنون  بزرگ‌ترین رقیب قدرتمند سامسونگ برای عرضه گوشی‌های تاشو، شرکت چینی هواوی است که به تازگی اعلام کرده می‌خواهد نخستین گوشی تاشوی هوشمند را همین امسال معرفی و عرضه کند.

به نظر می‌رسد که هواوی به شدت قصد رقابت با این غول‌های تکنولوژی را دارد و می‌خواهد لقب معرفی نخستین گوشی هوشمند تاشو را به خود اختصاص دهد. بنابراین تصمیم گرفته که از سایر رقبای قدرتمند خود یعنی سامسونگ و اپل سبقت بگیرد.

هواوی برای طراحی و ساخت صفحه هوشمند منعطف مورد نیاز این گوشی جدید، سراغ شرکت کره‌ای ال جی که در تامین صفحه نمایش در جهان شهرت و آوازه خوبی دارد، رفته و برای تولید انبوه محصول ذکرشده در ماه نوامبر سال جاری میلادی برنامه‌ریزی کرده است.

البته شرکت ZTE نیز که یکی از بزرگترین رقیبان چینی هواوی است، سال گذشته از یک گوشی هوشمند تاشوی جدید به نام آکسون ام (Axon M) رونمایی کرد و گفت که قرار است در سال ۲۰۱۸ به بازارهای جهانی عرضه شود. حالا باید منتظر بود که کدامیک از این غول‌های تکنولوژی زودتر از بقیه نخستین گوشی هوشمند تاشو را به بازارهای جهانی عرضه می‌کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار