عصر خدماتنفش مهم خیرین در توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت | عصر خدمات

مدیرکل خیرین و خیریه‌های سلامت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت تاکید کرد:

نفش مهم خیرین در توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت

مدیرکل خیرین و خیریه‌های سلامت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت گفت: با بهره‌گیری از مشارکت خیرین می‌توان به توسعه زیرساخت‌های حوزه سلامت، کمک کرد.

به گزارش عصر خدمات، مدیرکل خیرین و خیریه‌های سلامت معاونت اجتماعی وزارت بهداشت  در آیین گشایش همایش روسا و کارشناسان امور خیرین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور در تبریز افزود: دولت‌ها به تنهایی قادر به رفع مشکلات و معضلات موجود خود نیستند و با فعالیت‌های خیرخواهانه می‌توان هم به رفع مشکلات سرعت بخشید و هم با مداخله مناسب و هدفمند، مشکلات و معضلاتی که رفع آن‌ها حتی از توان افراد و اشخاص بلند مرتبه و دولت‌ها نیز خارج است، حل کرد. در این جهت واگذاری مسئولیت‌های دولتی به بخش‌های غیردولتی از جمله رئوس برنامه‌های دولت‌ها در سالیان اخیر در کشور بوده است.

وی با تاکید بر این که خیرین با مشارکت خود در بخش‌های مختلف سلامت می‌توانند از بار سنگینی که بر دوش دولت قرار دارد، بکاهند، اظهارکرد: بخش‌های زیادی از مشکلات یک جامعه در جوامع پیشرفته، توسط جوامع محلی و شهروندی شناسایی و حل می‌شود. فعالیت‌های عام‌المنفعه و خیرین برای تحقق منافع عمومی و همگانی طراحی شده است و منافع آن به عموم مردم تسری می‌یابد.

نصیری در ادامه گفت: در وزارت بهداشت، وظیفه ساماندهی مشارکت خیرین را اداره کل خیرین بر عهده دارد و این اداره کل در تلاش است که به طور همه جانبه، مشارکت خیرین را در سیاست گذاری‌ها و برنامه‌ریزی‌های حوزه سلامت جلب کند. به عنوان مثال حضور خیرین در توسعه زیر ساخت‌ها و ایجاد مراکز خدمات جامع سلامت کرمانشاه، سهم آورده قابل ملاحظه‌ای در بخش سلامت (بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان) در برداشته است. امیدواریم در راستای این حضور پر رنگ، با فعال‌سازی خیریه‌های بیمارستانی در سراسر کشور همچنین برنامه‌ریزی درست برای نقش فعال آن‌ها در حوزه سلامت، بتوان خدمات برجسته‌ای ارایه کرد.

به گزارش وبدا، وی در پایان با تاکید بر این که خیرین در حوزه سلامت می‌توانند با مشارکت در ساخت بیمارستان و مراکز بهداشتی، تجهیز و خرید دستگاه‌ها و تجهیزات مورد نیاز حوزه سلامت، نقش عمده‌ای در سلامت جامعه ایفا کنند، خاطرنشان کرد: اداره کل خیرین  و موسسات خیریه وزارت بهداشت در جهت نیل به اهداف این مهم تاکنون سه نشست کشوری جهت توانمندسازی مدیران و کارشناسان امورخیرین دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور برگزار کرده است که نشست چهارم نیز در تبریز است.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار