عصر خدماتفعالان اقتصادی ایران و کانادا، فرصت همکاری را از دست ندهند | عصر خدمات

فعالان اقتصادی ایران و کانادا، فرصت همکاری را از دست ندهند

مجمع عمومی عادی سالیانه اتاق ایران و کانادا برگزار شد و مدیرکل آمریکای شمالی وزارت امور خارجه طی سخنرانی در این نشست اظهار داشت: به‌رغم تلاش‌های مؤثری که برای بازگشایی سفارت کانادا در ایران صورت گرفت اما با فشارهای اعمال‌شده از سوی دولت ترامپ، از سرگیری مجدد روابط دو کشور در شرایط نامعلومی به سر می‌برد.

به گزارش عصر خدمات، یکم مرداد با حضور اعضای هیات رئیسه این اتاق، محمد کشاورز زاده مدیرکل آمریکای شمالی در وزارت امور خارجه ایران و امید فغانی رئیس شورای بازرگانی ایران و کانادا در تورنتو برگزار شد.

محمد کشاورز زاده مدیرکل آمریکای شمالی وزارت امور خارجه ایران در این جلسه بیان کرد: به‌رغم تلاش‌های صورت گرفته از سوی مقامات دو کشور کانادا و ایران برای بازگشایی سفارت کانادا در ایران و همچنین سفارت ایران در کانادا، فشارهای دولت آمریکا ازسرگیری این روابط را در شرایط نامعلومی قرار داده است.

کشاورز زاده طی سخنرانی در این نشست با اشاره به اقدامات صورت گرفته جهت بازگشایی سفارت کانادا در ایران و همچنین سفارت ایران در کانادا بیان کرد: بعد از برکناری دولت راست‌گرای «هارپر» و روی کار آمدن دولت لیبرال «ترودو» ایران و کانادا کاملاً آماده ازسرگیری مجدد روابط سیاسی و تجاری خود بودند و حتی ملاقاتی هم بین دیپلمات‌های دو کشور در نیویورک انجام شده است.

مدیرکل آمریکای شمالی در وزارت امور خارجه ایران خطاب به فعالان اقتصادی علاقه‌مند به تجارت با کانادا پیشنهاد داد تا ارتباط خود را با اتاق ایران و کانادا تقویت کنند و از فرصت‌های هرچند کوچک هم غافل نشوند.

ضرورت توسعه همکاری میان SMEهای کانادایی و ایرانی

در ادامه این نشست، امید فغانی رئیس شورای بازرگانی ایران و کانادا در تورنتو به شرح اقدامات این شورا که باردیگر فعالیت‌های خود را آغاز کرده گفت: تعداد اعضای این شورا ۶۰ نفر از بازرگانان موفق مقیم کانادا هستند.

او بابیان این موضوع که روابط بین ملت‌ها اجتناب‌ناپذیر است، بر ضرورت بهره‌مندی از پتانسیل‌های بین دو کشور ایران و کانادا تأکید کرد و افزود: باید از فرصت‌های همکاری و تجارت در بنگاه‌های کوچک و متوسط (SMEها) بهره برد.

فغانی همچنین به آمادگی اعزام هیات بازرگانی از کبک کانادا به ایران در زمینه مواد غذایی و کشاورزی اشاره و تاکید کرد: همکاری ایران و کانادا و شورای ICBC در پذیرش این هیات گام موثری در بهبود روابط تجاری دو کشور خواهد بود.

منبع:اتاق بازرگانی ایران
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار