عصر خدماتقیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۶/۲۰ | عصر خدمات

بازار طلا؛

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۶/۲۰

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲ درصد کاهش به ۱۱۹۳ دلارو ۷ سنت رسید.

به گزارش عصر خدمات، به نقل از رویترز، در حالی که به دلیل احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا در ماه جاری و نگرانی ها از شدت گرفتن جنگ تجاری میان آمریکا و چین ارزش دلار افزایش یافته است، قیمت طلا امروز با کاهش مواجه بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰٫۲ درصد کاهش به ۱۱۹۳ دلارو ۷ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز امروز در رقم ۱۱۹۹ دلار و ۶۰ سنت تقریبا ثابت بود.

لوکمن اوتونوگا، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «با توجه به اینکه به دلیل احتمال افزایش نرخ بهره در آمریکا در ماه سپتامبر، ارزش دلار بالا رفته، این نتیجه ای جز کاهش قیمت طلا به دنبال نداشته است.» وی افزود، قیمت طلا ممکن است در کوتاه مدت یا میان مدت به ۱۱۸۵ تا ۱۱۶۰ دلار نیز کاهش یابد.

انتشار آمارهای قوی از بازار کار آمریکا در هفته گذشته، احتمال افزایش نرخ بهره در این کشور را بالا برده است. در صورت افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر، این سومین افزایش در سال جاری میلادی است و انتظار می رود یک مورد افزایش نیز در ماه دسامبر رخ دهد.

افزایش نرخ بهره در آمریکا موجب بالا رفتن بازدهی اوراق قرضه شده و جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران را کاهش می دهد.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی امروز با ۰٫۱ درصد افزایش به ۹۵٫۲۳۶ است.

دیگر عامل افزایش ارزش دلار، تهدید ترامپ به وضع تعرفه های جدید علیه همه کالاهای چینی بوده است.

در حالی که طلا جذابیت خود را به عنوان یک بهشت امن برای سرمایه گذاران از دست داده است، قیمت فلز زرد نسبت به بالاترین رقم های ماه آوریل ۱۲٫۶ درصد کاهش داشته است.
منبع: تسنیم
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار