عصر خدماتاعلام آمادگی ISQI برای همکاری با مرکز تحقیقات صنایع لاستیک | عصر خدمات

در همایش آشنایی با استانداردهای نوین تایر مطرح شد؛

اعلام آمادگی ISQI برای همکاری با مرکز تحقیقات صنایع لاستیک

همایش آشنایی با استانداردهای نوین تایر با رویکرد اعتلای کیفیت و تدوین استانداردهای نوین، 19شهریورماه در محل شرکت مهندسی و تحقیقات صنایع لاستیک ایران برگزار شد.
به گزارش عصر خدمات، در این سمینار که با حضور صاحب نظران و کارشناسان حوزه تایر خودرو برگزار شد، سعید تاجیک قائم مقام مدیرعامل شرکت ISQI، به سخنرانی درخصوص استاندارهای ۸۵گانه پرداخت و پس از تشریح روش‌های تست آن، آمادگی شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران جهت انجام تست و آزمون تایرها، براساس روش‌های مورد تایید سازمان ملی استاندارد ایران و ارائه این خدمت به تولیدکنندگان تایر با همکاری شرکت مهندسی و تحقیقات لاستیک ایران را اعلام کرد.

قائم مقام شرکت ISQI، ضمن مقایسه روش‌های تست استاندارد خودرو در ایران و اروپا، فقدان تجهیزات کافی برای تست خودرو از جمله تست های مرتبط با تصادف، سیستم ترمز اضطراری بر روی خودروها و همچنین عدم امکان پیاده‌سازی استانداردهای جدید در تولید برخی خودروهای قدیمی را به عنوان چالشهای موجود در ایران برشمرد.

سعید تاجیک با ارائه جزئیات و نتایج حاصل از تست صورت گرفته در شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران بر روی خودروی ساندرو با تایر معمولی در مقایسه با تایر سبز (green tire)، گفت: با توجه به میزان آلایندگی کمتر تایرهای سبز نسبت تایرهای معمولی، این نوع تایرها می‌توانند به‌عنوان گزینه‌ای مناسب، در کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی درنظر گرفته شوند.

در ادامه این سمینار، سخنرانان، طی یک نشست به پرسش های حاضرین در حوزه‌های تولید و تست لاستیک پاسخ دادند و تشریح استانداردهای آن پرداختند و در نهایت از مرکز آزمون تایر بازدید کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار