عصر خدماتبازسازی آرامگاه مشروطه‌خواهان روزنامه‌نگار/ راه اندازی تور مشروطه گردی در تهران | عصر خدمات

نایب رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر تهران اعلام کرد

بازسازی آرامگاه مشروطه‌خواهان روزنامه‌نگار/ راه اندازی تور مشروطه گردی در تهران

نایب رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران از آغاز مرمت محل دفن دو روزنامه‌نگار مشروطه خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، الهام فخاری به مناسبت روز مشروطه با حضور در محل دفن دو روزنامه‌نگار مشروطه اعلام کرد: ‎در پی تذکرم به شهرداری در سال گذشته درباره ‎وضعیت آرامگاه مشروطه‌خواهان روزنامه‌نگار، یک ماه پیش اولین بازدید میدانی انجام شد. حالا نیز پیرو قرارمان با مدیرعامل سازمان زیباسازی و شهردار منطقه ۱۱، برای سرکشی نوبت دوم به این مکان رفتم. ‎هرچند هنوز پالایش میدانی و بازسازی انجام نشده ولی برپایه گزارش ساکنان بنا و مدیران شهری، از دیروز کار اسکلت‌بندی فلزی آغاز شده است.

فخاری با بیان اینکه در بازه‌های زمانی مشخص تا اتمام مرمت و تملک بنا به صورت حضوری بر کار نظارت خواهیم کرد. افزود: ۱۴ مهر برای ارزیابی پیشرفت کار با خبرنگاران عکاسان خبری شهر بازدید خواهیم داشت چراکه این بازسازی باید همراه با بازآفرینی تعامل اجتماعی و فعال‌سازی محور و مسیر روایت مشروطه انجام شود و تور مشروطه تهران می‌تواند بازخوانی نوین از تاریخ ایرانی را رقم‌بزند.

وی ادامه داد: ملک‌المتکلمین و صور اسرافیل دو روزنامه‌نگار مشروطه‌خواه به همراه سه فرزند ملک‌المتکلمین و همسرش در بنایی که جنب بیمارستان لقمان قرار دارد دفن شده‌اند. این بنا که علی‌رغم آنکه در سال ۸۵ به ثبت میراث در آمده، در سال‌های اخیر رو به ویرانی رفته و بخش‌هایی از آن تخریب شده است.

منبع:ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار