عصر خدماتقیمت طلا در بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت | عصر خدمات

بهای طلا در بازار چهانی:

قیمت طلا در بازارهای جهانی اندکی افزایش یافت

بهای طلا در بازارهای جهانی صبح امروز(دوشنبه) در حالی روند افزایشی یافت که جمعه گذشته نرخ آن به کف قیمت در 17 ماهه گذشته رسیده بود.

به گزارش عصر خدمات، در حالی که امروز تداوم نگرانی بازارها از تنش تجاری میان آمریکا و چین، قیمت طلا را افزایش می دهد، بالا رفتن نرخ برابری دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای اصلی، جلوی افزایش تقاضا و گرانتر شدن فلز زرد را می گیرد.
قیمت تحویل فوری طلا در ساعت چهار و ۱۰ دقیقه صبح امروز به وقت گرینویچ در بازار لندن با ۲ دهم درصد افزایش نسبت به آخرین قیمت جمعه گذشته به یک هزار و ۲۱۵ دلار و ۷۱ سنت در هر اونس رسید.
قیمت طلا جمعه گذشته نیز در بازار لندن نیم درصد افزایش پیدا کرده بود.
طلا همچنین در معاملات آتی صبح امروز بازار کامکس نیویورک با اندکی تغییر نسبت به جمعه گذشته به بهای یک هزار و ۲۲۳ دلار و ۷۰ سنت معامله شد.
«براناباس گان» تحلیلگر بانک «او سی بی سی» سنگاپور به رویترز گفت: طلا همچنان نسبت به تغییرات شاخص دلار حساس است.
به گفته وی، افزایش اندک صبح امروز قیمت طلا بیانگر چگونگی ارزیابی بازار از تنش تجاری موجود میان آمریکا و چین است. طلا جمعه گذشته در بازارهای جهانی پس از ثبت قیمت یک هزار و ۲۰۴ دلار در هر اونس یا کمترین قیمت در ۱۷ ماه گذشته افزایش پیدا کرد.
شاخص دلار که تغییرات نرخ برابری دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای اصلی را اندازه می گیرد، صبح امروز با یک دهم درصد افزایش نسبت به جمعه گذشته به ۹۵٫۱۵ رسید.پکن در واکنش به سیاست واشنگتن مبنی بر اعمال تعرفه بر واردات کالاهای چینی، واردات کالا از آمریکا به ارزش ۶۰ میلیارد دلار را مشمول پرداخت تعرفه اعلام کرد.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار