عصر خدماتشکست تحریم‌کنندگان با مقاومت/ تکنولوژی‌ در آمریکا خلاصه نمی‌شود، که بخواهد تحریم کند | عصر خدمات

شکست تحریم‌کنندگان با مقاومت/ تکنولوژی‌ در آمریکا خلاصه نمی‌شود، که بخواهد تحریم کند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه تکنولوژی‌ها در آمریکا خلاصه نمی‌شود، که بخواهند تحریم کنند، گفت: تحریم‌ها نشان دادند اگر تحریم شوندگان مقاومت کنند، تحریم کنندگان را شکست خواهند داد.
به گزارش عصر خدمات، علی اکبر ولایتی امروز در حاشیه کارگاه آموزشی دستیاران تخصصی بالینی که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد؛ در جمع خبرنگاران درباره آینده بازار کار پزشکان در ایران گفت: کلمه بازار برای امر پزشکی به کاربردن، در شان پزشک نیست. پزشک در زمره اقشاری از جامعه است که مورد احترام و اطمینان مردم است؛ ما پزشکان باید کاری کنیم تا مهم‌ترین سرمایه پزشکی که همان اعتماد و رابطه میان طبیب و بیمار است، خدشه‌دار نشود.
وی ادامه داد: بیماران زن و مرد ممکن است اسراری نزد پزشک خود مطرح کنند که حاضر نباشند آن را حتی همسرشان بداند لذا پزشک باید حافظ اسرار مردم باشد و زمانی اینگونه خواهد شد که مردم اعتماد کنند. بخشی از بیماری‌ها با فعالیتی که در بدن است به صورت خود به خود درمان می‌شود، اصلا شفا دست خداوند است. پزشک وسیله است و مهمترین کاری که می‌کند این است که مرض را تشخیص و دارو دهد و خداوند در آن دارو شفا قرار می‌دهد.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: مردم اگر بدانند پزشک از روی دلسوزی، صبر و از روی علم با آن‌ها برخورد می‌کند و به حرفش گوش می‌دهند. در ایران و هرکجای دنیا افزایش اعتماد متقابل پزشک و بیمار بسیار مهم است.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره اینکه با تحریم دارو، وضعیت پیوند اعضایی که قرار است در بیمارستان مسیح دانشوری باشد، به چه صورتی خواهد شد نیز بیان داشت: تجربه ثابت کرده است که هر گاه به خود متکی بوده‌ایم با اعتماد به نفس توانسته‌ایم دست به اقدامات بزرگی بزنیم.
ولایتی عنوان کرد: بهترین مثال در این حوزه تجهیزات دفاعی است که از ابتدای انقلاب، محرومیت دریافت تجهیزات نظامی موجب شد، ایران در بین ۱۰ قدرت جهان که صاحب امکانات دفاعی درجه یک هستند، جایگاه داشته باشد که این امر هم قطعا با خودکفایی به دست آمده است.
وی در عین حال تصریح کرد: کار‌های دیگر هم سخت‌تر از این نیست اگر اعتماد به نفس و خودکفایی داشته و خود را از انتقال تکنولوژی محروم نکنیم. تکنولوژی‌ها هم در آمریکا خلاصه نمی‌شود، که بخواهند تحریم کنند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: تحریم‌ها نشان دادند اگر تحریم شوندگان مقاومت کنند، تحریم کنندگان را شکست خواهند داد. بالاخره اعتماد به نفس، حفظ عزت و استقلال که باشد خداوند هم کمک می‌کند. در این راستا می‌توانیم از امکاناتی که دیگران دارند، استفاده کنیم، اما در اصل به خودمان متکی باشیم.
ولایتی گفت: اکثر این دستگاه‌هایی که از خارج می‌آیند ساخت شان در مقابل کار‌های هسته‌ای ارزشمندی که کردیم، خیلی آسان است. برای ساخت ابزار پزشکی هم باید هم راه‌های دیگر را درباره امکاناتی که دیگران دارند، جستجو کنیم و بیش از هر چیز به خودمان متکی باشیم.
وی درباره تحریم دارو‌های ضد سل نیز بیان داشت: هم دارو‌های ضد سل و هم ضد آسم در داخل کشور  می‌سازیم.
منبع: میزان
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار