عصر خدماتفعالیت 45 بالگرد در سازمان اورژانس/ در زمره کشورهای برتر دنیا قرار داریم | عصر خدمات

فعالیت ۴۵ بالگرد در سازمان اورژانس/ در زمره کشورهای برتر دنیا قرار داریم

رئیس سازمان اورژانس کشور گفت: طی 5 سال گذشته سرعت و کیفیت خدمت رسانی ما به اندازه 40 سال قدمت اورژانس افزایش یافت.

به گزارش عصر خدمات، پیرحسن کولیوند رئیس سازمان اورژانس کشور در نشست خبری آنلاین ضمن تبریک روز اورژانس اظهار داشت: طی چند سال اخیر موقیت اورژانس را ارتقا دادیم و سرعت خدمت رسانی به مصدومان افزایش یافت و الان در سطح بین‌المللی جزو کشورهای برتر دنیا هستیم و تقریبا می‌توانیم بگوییم طی ۵ سال گذشته سرعت و کیفیت خدمت رسانی ما به اندازه ۴۰ سال قدمت اورژانس افزایش یافت.

وی با بیان اینکه تعداد پایگاه‌های ما از ۱۹۰۰ به ۳۳۰۰ پایگاه افزایش یافته است گفت:  اکنون ۳۳۰ موتورآمبولانس، ۴۵ بالگرد فعال در خدمت اورژانس است و پایگاه اورژانس هوایی خراسان شمالی نیز راه اندازی شد و به چهل و ششمین پایگاه اورژانس هوایی ما تبدیل می‌شود. تربیت تیم‌های عملیات ویژه از اقدامات خوب ما بوده است.

کولیوند ادامه داد: تشکیل اورژانس بانوان در قالب تیم‌های عملیات ویژه انجام شد، سی درصد ظرفیت دانشگاه‌ها به تربیت نیروی فوریت پزشکی خانم اختصاص یافت. ۵ دستگاه شناور به ظرفیت اورژانس دریایی اضافه شد که در خلیج فارس در حال فعالیت هستند و به افرادی که نیاز به خدمات پزشکی داشتند خدمت رسانی می‌شود. اقدامات زیادی در حوزه آموزش همگانی انجام شده و در مدارس قرار شد با هماهنگی آموزش و پرورش کلاس فوریت‌های پزشکی داشته باشیم.

رئیس سازمان اورژانس کشور افزود: در مساجد و پایگاه‌های بسیج حضور داریم تا آموزش‌های همگانی ارائه دهیم، کیفیت خدمات پیش بیمارستانی با توجه به افزایش مهارت همکاران افزایش یافته است. حضور پررنگ و سریع اورژانس بر بالین بیماران مورد تقدیر مردم قرار گرفته است و اورژانس در حوزه مقابله با کرونا در خط مقدم قرار داشت و در این مسیر شهدایی را تقدیم کردیم و برخی همکاران به کرونا مبتلا شدند که خوشبختانه بهبود یافته‌اند.

وی گفت: روحیه جهادی در این ایام در نیروهای اورژانس شکل گرفته است و واقعا این نیروها با فداکاری درحال خدمت رسانی هستند، تکمیل اورژانس ریلی سال آینده رخ می‌دهد اولین پایگاه ریلی در استان زنجان امسال افتتاح شد و با توجه به کمک خیرین پایگاه‌های جدیدی افتتاح خواهند شد.

 

منبع: فارس

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار