عصر خدماتبهیود کیفیت گازوئیل در ماه جاری | عصر خدمات

بهیود کیفیت گازوئیل در ماه جاری

مدیر کل پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست ضمن اشاره به کیفیت گازوئیل توزیعی در کشور طی تیر و شهریور ماه از انتشار گزارش‌های پایش کیفی سوخت بنزین و گازوئیل روی سایت سازمان محیط زیست از آخر مهرماه خبر داد.

به گزارش عصر خدمات، آخرین نتایج پایش کیفیت سوخت کشور را تشریح و اظهارکرد: طی سه ماه گذشته، چندین نوبت نمونه‌برداری از سوخت‌ها انجام شده و نتایج گزارش‌ها حاکی از آن است که در پایش‌های تیرماه، میزان گوگرد در ۶۰ درصد از نمونه‌های برداشت شده بالاتر از حدمجاز یورو۴  و بین ٥٠ تا ٢٠٠ ppm بوده است.

وی با اشاره به پایش دقیق سوخت گازوئیل کلانشهرهای تهران و کرج اظهار کرد: میزان گوگرد گازوئیل در هشت درصد از نمونه‌های برداشت‌ شده تیرماه در تهران و کرج بسیار بالا بوده است. برای مثال گوگرد گازوئیل جایگاه تهرانسر ١٢٨٠ و جایگاه محمدآبادی کرج ٢٢٧٠ ppm بوده است.

مدیر کل پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست همچنین با اشاره به مستمر بودن پایش سوخت تاکید کرد: در شهریور ماه نتایج نمونه‌برداری‌ها بیانگر بهبود وضعیت است، به طوری که میزان گوگرد در ۴۵ درصد نمونه‌ها در حد مجاز (۵۰ PPM) و ۵۵ درصد بین ٥٠ و ٢٠٠ ppm گزارش شده است. خوشبختانه در ماه جاری اعداد بالاتر از ٢٠٠ ppm در نمونه‌های بررسی شده در جایگاه‌های تهران و کرج نیز نداشتیم.

انصاری با تاکید بر اینکه نتایج آنالیز سوخت گازوئیل در جلسه کارگروه ملی آلودگی هوا گزارش شده است، گفت: این پایش‌ها علاوه بر پایش‌هایی است که مقرر بود در چارچوب تفاهم‌نامه بین شرکت پخش و پالایش فرآورده‌های نفتی و معاونت انسانی سازمان حفاظت محیط زیست انجام بگیرد؛ تفاهم‌نامه‌ای که پایش همزمان کارشناسان دو دستگاه را برای نمونه‌برداری از جایگاه‌های سوخت هشت کلانشهر و محورهای مواصلاتی که سوخت دیزل یورو۴ دریافت کرده‌اند، شامل می‌شود. این پایش‌های مشترک در حال انجام است.

مدیر کل پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست در بخش پایانی گفت‌وگو از انتشار گزارش‌های پایش کیفیت سوخت کشور روی پرتال سازمان حفاظت محیط زیست خبر داد و اظهارکرد: به‌زودی نتایج پایش‌های انجام شده از ابتدای سال جاری روی پرتال سازمان منتشر خواهد شد. امیدواریم تا آخر مهرماه بتوانیم پایش‌ها را در دو بخش سوخت بنزین و نفت‌گاز در هشت کلانشهر همچنین محورهای مواصلاتی به مردم، اصحاب رسانه و دغدغه‌مندان محیط زیست اطلاع رسانی کنیم.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار