اخباربرگزیده هاخدمات مشاوره و رفاهیخدمات نهاد های اجتماعیویژه ها

600 هزار گوشی تلفن همراه به زودی وارد بازار می شود

به گزارش عصر خدمات، سامانه هوشمند اطلاع رسانی تجهیزات ارتباطی، این سامانه اعلام کرد: با پیگیری‌های انجام شده در چند روز اخیر و انتقال نگرانی‌های موجود درخصوص کاهش موجودی بازار تلفن همراه به مسئولان ذی‌ربط در وزارت صنعت، معدن و تجارت، ثبت سفارش بیش از ۶۰۰ هزار دستگاه تلفن همراه که پیش از این در انتظار تایید ثبت سفارش بودند، تایید و این گوشی‌ها تا چند روز آینده از گمرک ترخیص و روانه بازار می شود.
«در هفته‌های آینده نیز این روند ادامه خواهد یافت و با توجه به اتخاذ رویکرد جدید در بحث واردات تلفن همراه توسط مراجع ذیربط از جمله تامین ارز از طریق بازار ثانویه و ادامه روند تائید ثبت‌ سفارش‌های صورت گرفته، بازار تلفن همراه به زودی به حالت عادی خود برگشته و شاهد تأمین موجودی بازار و متعادل شدن قیمت‌ها خواهد بود.»
سامانه هوشمند اطلاع رسانی تجهیزات ارتباطی تاکید دارد: همه خریداران تلفن همراه پیش از خرید تلفن همراه با شماره گیری کد دستوری #۷۷۷۷* و از طریق گزینه «استعلام اصالت» از قانونی بودن تلفن همراه اطمینان حاصل کرده و در هنگام خرید از فروشنده فاکتور رسمی ممهور به مهر فروشگاه را دریافت کنند.
به گزارش ایرنا، وزارت صنعت، معدن و تجارت دوازدهم مردادماه اعلام کرد که وارد کنندگان می توانند با ثبت سفارش و تامین ارز مبادله‌ای از سامانه مربوطه، واردات گوشی تلفن همراه را انجام دهند.
براساس گزارش گمرک جمهوری اسلامی ایران، در سه ماه نخست امسال یک میلیون و ۱۴۱ هزار و ۶۶۶ دستگاه گوشی تلفن همراه وارد شد که نسبت به مدت مشابه پارسال از نظر ارزشی ۱۹۴ درصد رشد داشته است.

 

وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ماه پیش با انتشار فهرستی اعلام کرد: از آغاز امسال تا ۲۹ خردادماه به ۴۰ شرکت وارد کننده گوشی تلفن همراه، ارز دولتی تخصیص داده شد که ۳۰ شرکت با بخشی از ارز تخصیص داده شده به واردات گوشی تلفن همراه اقدام کردند.
رقم کل ارز اختصاص یافته به ۴۰ شرکت ۲۲۰ میلیون و ۶۴۳ هزار و ۲۰۶ یورو بود اما ارزش محموله هایی که با عاملیت ۳۰ شرکت از گمرک ترخیص شد در مجموع به ۷۵ میلیون و ۲۸۳ هزار و ۸۶۰ یورو رسید.

 

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا