عصر خدماتبیمه اماکن مسکونی شهری و روستایی باید در کشور تقویت شود | عصر خدمات

معاون سازمان مدیریت بحران:

بیمه اماکن مسکونی شهری و روستایی باید در کشور تقویت شود

معاون امور بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور با اظهار تاسف از ضریب نفوذ پایین بیمه واحدهای مسکونی در کشور گفت: بیمه اماکن مسکونی شهری و روستایی باید در کشور تقویت شود.

به گزارش عصر خدمات، امیر قادری در پاسخ به این سوال که هنگام وقوع سیلاب در کشور بیشترین خسارت ها در حوزه زیرساخت ­ها به اماکن مسکونی شهری و روستایی وارد می شود به نظر شما برای بازسازی و بازتوانی در این حوزه چه کارهای را باید انجام داد،  این مطلب را عنوان و اظهار داشت: شهرداری ها و دهیاری ­ها که مرجع صدور پروانه ساخت در این اماکن و مناطق می­ باشند باید از ساخت و ساز در بستر و حریم رودخانه ­ها و مسیل­ ها جلوگیری کنند.

وی با اشاره به اینکه طی بازدیدی که طی روزهای گذشته از مناطق سیل زده سیل شهرستان تالش داشتم مواردی از ساخت و سازها در بستر و حریم رودخانه ­ها را مشاهده کردم، تصریح کرد: طبق ارزیابی ها و مشاهدات انجام شده مسیر جدید راه­های ارتباطی خسارت دیده، باید خارج از حریم رودخانه­ ها و مسیل­ ها پیش­ بینی و ایجاد و بازسازی مناطق آسیب دیده از سیل هفته گذشته در تالش باید تا بازگشت زندگی مردم به شرایط عادی پیگیری و تسریع شود.

معاون امور بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور اقدامات پیشگیرانه به منظور مدیریت ریسک سیلاب از جمله ساماندهی و لایروبی رودخانه ­ها را ضروری دانست و گفت: در کانون ­­های جمعیتی که خطر مواجهه با خطر سیلاب وجود داشته و امکان جابه جایی سکونتگاهها وجود ندارد، لازم است تا ایمن ­سازی رودخانه ­ها و مسیل ها به جد پیگیری شوند.

قادری به اعتبار ۲۳۰۵ میلیارد تومانی صندوق بیمه محصولات کشاورزی از محل اعتبارات مدیریت بحران اشاره کرد و افزود: صندوق بیمه محصولات کشاورزی باید در جبران خسارات وارده به کشاورزان نقش خود را به درستی ایفا کرده و مشکلات جاری طی جلساتی کارشناسی و مرتفع می شود.

سازمان مدیریت بحران کشور یک سازمان هماهنگ کننده، سیاستگذار، هدایت کننده و نظارت کننده بر ایجاد آمادگی و مقابله در مقابل انواع حوادث است.

سیل هفته گذشته تالش به تاسیسات زیربنایی شهری و روستایی این شهرستان خسارت هایی وارد کرد و سبب تخریب چندین منزل مسکونی و مرگ دو هموطن شد.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت و بخش های مرکزی، اسالم، حویق و کرگانرود در ۱۱۰ کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع شده است.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار