عصر خدماتواکنش‌های تهدیدگونه کمکی به حل مشکلات نمی‌کند/ تقدیر از رونمایی به‌موقع سیاست‌های ارزی | عصر خدمات

در جلسه شورای مرکزی جمعیت جانبازان مطرح شد:

واکنش‌های تهدیدگونه کمکی به حل مشکلات نمی‌کند/ تقدیر از رونمایی به‌موقع سیاست‌های ارزی

جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی ضمن هوشمندانه خواندن اقدام دولت در رونمایی از بسته سیاست های ارزی جدید پیش از شروع موج جدید جنگ روانی آمریکا، خواستار همکاری سه قوه و فعالان اقتصادی در عملیاتی کردن محتوای این بسته شد.

به گزارش عصر خدمات، در تازه ترین نشست اعضای شورای مرکزی جمعیت جانبازان انقلاب اسلامی، اقدام دولت در زمینه رونمایی از بسته ارزی جدید بانک مرکزی پیش از شروع موج جدید جنگ روانی اعلام تحریم‌ها توسط آمریکا به عنوان یک حرکت موثر ستوده شد.

جمعیت جانبازان رونمایی از بسته ارزی بانک مرکزی را اقدامی آرامبخش و فرادستی از سوی دولت برشمرد و افزود: همکاری و همصدایی سه قوهو فعالان اقتصادی برای مؤثر واقع شدن این تصمیم جمعی و کارشناسی، می‌تواند به کوتاه شدن مسیر دستیابی به اهداف این بسته عملیاتی را در پی داشته باشد.

جمعیت جانبازان با تأکید بر اینکه پرچمداری سنجیده و منصفانه نمایندگان مجلس برای پیگیری مطالبات مردم برای دریافت پاسخ از دستگاه های اجرایی و قضایی، باید با پاسخ شفاف و روشن کارگزاران این دو قوه همراه داشته باشد، هشدار داد: از دست دادن متانت،
واکنش های تهدیدگونه و خارج از منطق و به کار بستن ادبیات برهم زننده آرامش جامعه نه تنها کمکی به حل مسائل نمی‌کند، بلکه گمان چند لایه و چند چهره بودن افراد و جریان‌ها در مسائل اقتصادی را در مخاطبان تقویت می‌کند.

به باور این تشکل انقلابی، امروز همه جریان‌ها زیر چتر انقلاب باید با درک منافع ملی آرایش متحد خود را در مقابل عربده‌جویی‌های ترامپ و تیم کینه توزش حفظ کند. کما اینکه تجربه گران‌بهای ۴۰ ساله مانایی و پایداری انقلاب نشان می‌دهد، جمهوری اسلامی با تکیه
بر مکتب امام خمینی (ره) و هدایت‌های مقام معظّم رهبری (مدظله) ریشه‌ای عمیق در باور و عمل روابط بین‌المللی یافته که نه تنها به انسجام‌بخشی به مقاومت منطقه انجامیده، بلکه عبور از انواع فتنه های داخلی طراحی شده توسط آمریکا و هم‌پیمانانش را در طول چهار دهه سپری شده از عمر انقلاب در هم پیچیده است.

اعضای شورای مرکزی جمعیت جانبازان با یادآوری تمسک ترامپ به ورشکستگان ضد انقلاب و فرومایگانی چون سلطنت طلبان و منافقین برای تغییر نظام چهل ساله جمهوری اسلامی ایران، این راهبرد را نشانه «خام فکری» مدعیان سلطه بر نظام بین الملل دانستند.

جمعیت جانبازان در بخش دیگر جلسه اخیر، نسبت به حاشیه سازی های ملال آور و قطب بندی های کاذب برخی جریان های سیاسی انتقاد کرد و خواستار پرهیز از سخنرانی‌ها و نامه پراکنی‌های منحرف کننده انرژی جامعه از مسئله اقتصاد مقاومتی شد و نمایش نشست با برخی نمایندگان ادوار را از سوی پرچمداران برداشتن دیوار بی اعتمادی تلاش هایی جدید برای رکاب دادن به شعار مذاکره مستقیم ترامپ خواند و افزود: این
قبیل رفتارها موجب به حاشیه بردن انسجام ملت در رویارویی با تحریم‌ها و تهدیدهای آمریکا و هم‌پیمانانش می شود.

این جمعیت تأکید کرد: آموزه های فرهنگ ایثار و جانبازی رهاورد مکتب امام (ره) و خون شهیدان به ما می‌آموزد فهرست کینه توزی‌های آمریکا برای خشکاندن ریشه ایران و افزودن بر حجم تحریم‌ها و تهدیدها را به بهانه «تعامل سازنده» از یاد نبریم و همواره ترازوی
سنجش نظر و عمل خود را تراز سخن ولی فقیه قرار دهیم و عقل و خرد ملی به ما می‌آموزد همواره یک صدا باید در مقابل شیطان بزرگ از ایران به گوش برسد.

در ادامه این جلسه همچنین هجوم وحشیانه و هدف قرار گرفتن یک بیمارستان در الحدیده یمن از سوی مدعیان دموکراسی محکوم شد.

جمعیت جانبازان این اقدام را تلاش بی حاصل ائتلاف عبری – غربی – عربی برای شکستن مقاومت بی نظیر انصارالله توصیف و تأکید کرد که با وجود شکستن تمام خط قرمزهای حقوق بشر و معاهدات بین المللی، این ائتلاف نتوانسته اراده عزتمندانه ملت مظلوم یمن را
فرو بنشاند.

این جمعیت یادآور شد: مقابله به مثل مبارزان یمن کابوس نا امنی را در مراکز حساس عربستان و امارات حاکم کرده است و تصویر شکست جبهه ائتلاف در سوریه و عراق برای فرو نپاشیدن داعش و تکفیری را برای آنان تکرار می‌کند.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار