عصر خدماتبرگزاری مرحله دوم «جشن عاطفه‌ها» در مدارس؛۱۱ مهرماه | عصر خدمات

برگزاری مرحله دوم «جشن عاطفه‌ها» در مدارس؛۱۱ مهرماه

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد امام خمینی(ره) از آغاز مرحله دوم «جشن عاطفه‌ها» در یازدهم مهرماه خبر داد.

به گزارش خودروکار، علیرضا عسگریان با اشاره به برگزاری مرحله اول «جشن عاطفه‌ها» در ۱۵ و ۱۶ شهریورماه گفت: در مرحله اول نیازهای دانش‌آموزان محروم شامل ایتام، محسنین و سایر دانش‌آموزان مستضعف مدارس شناسایی می‌شود و سپس این افراد به خیرین در سطوح مختلف کشور متصل می‌شوند.

وی با بیان اینکه کمیته امداد بیش از ۱۱۰۰ مرکز نیکوکاری در سطح کشور دارد، افزود: اگرچه این مراکز مستقل هستند اما کمیته امداد بر آنها نظارت دارد. برخی از این مراکز در مساجد شکل گرفته‌اند و عمدتا درک مستقیمی از دانش‌آموزان محروم دارند. این مراکز به همراه اطلاعاتی که کمیته امداد از دانش‌آموزان محروم در اختیار دارد، کمک‌های مردمی را در اختیار افراد نیازمند قرار می‌دهد.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد اظهار کرد: بخش دوم «جشن عاطفه‌ها» ۱۱ مهرماه و در داخل مدارس اجرا می‌شود و در این مرحله با مشارکت اولیای مدارس و اولیای دانش‌آموزان، خود دانش‌آموزان و کمیته امداد، اتصالی بین خیران و نیازمندان برقرار می‌شود. دو بال شکل‌گیری جشن عاطفه‌ها در طول سال‌های فعالیت «جشن عاطفه‌ها» یکی صدا و سیما و سایر رسانه‌ها و دیگری سازمان دانش‌آموزی بوده است.

عسگریان با بیان اینکه جشن عاطفه ها در دهه ۸۰ طی ۱ تا دو روز برگزار می‌شد، تصریح کرد: اما طی دو سه سال اخیر تلاش کردیم تا جشن عاطفه‌ها به جشن نیکوکاری ایام نوروز متصل شود؛ به طوریکه در یک پیوستار چند ماهه دانش‌آموزان محروم در مدارس دیده شوند و به طور دائم به آنها خدماتی ارائه شود. برای مثال کمک هزینه تحصیلی، کیف، کتاب، نوشت‌افزار و … در اختیارشان قرار بگیرد و نیازهایشان برطرف شود.

به گفته وی سال گذشته به طور میانگین مردم حدود ۸۲ میلیارد تومان در «جشن عاطفه‌ها» کمک کردند. امسال نیز براساس آخرین گزارش‌ها حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد این مبلغ از سوی مردم اهداء شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد در ادامه تأکید کرد: وقتی پول نقد وارد درگاه‌های امداد شود دست کمیته امداد نیز باز است تا این کمک را به مناطق دور افتاده یا نزدیک، به تناسب نوع و میزان محرومیت بفرستد. بر همین اساس کد دستوری # ۱ * ۸۸۷۷* از طریق تلفن همراه در دسترس مردم قرار گرفته است. به خانواده‌ها پیشنهاد می‌کنیم که اگر می‌خواهند کمکی اهدا کنند، از فرزندشان بخواهند یک بار این تجربه را داشته باشد. همزمان با آغاز سال تحصیلی یکی از آموزش‌های مهم این است که کودکان یاد بگیرند به هم نوع خودشان کمک کنند. این آموزش در ذهن کودکان باقی می‌ماند.

عسگریان ادامه داد: با شماره گیری این کد درگاهی در صفحه اصلی باز می‌شود که خیران می‌توانند کد هر استانی که تمایل داشته باشند را وارد کنند، به طوریکه صدقه یا کمک مدنظرشان وارد همان استان مذکور شود. خط تلفن ملی نیکوکاری هم با شماره ۰۹۶۸۸۷۷ آماده دریافت کمک های مردمی است. سایت کمیته امداد نیز به آدرس www.emdad.ir در خدمت مردم است تا کمک‌های آنها را دریافت کند. بهترین و موثرترین کمک‌ها دقیقا قبل از ورود دانش آموزان به مدارس باید انجام شود. در حال حاضر نیز کمک های مردم در حال جمع آوری و ارسال به مناطق مختلف است.

منیع: ایسنا
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار