عصر خدماتK121 محصول جدید ایران خودرو/تصویر گرافیکی از هاچبک جدید ایرانی | عصر خدمات

K121 محصول جدید ایران خودرو/تصویر گرافیکی از هاچبک جدید ایرانی

‎هاچبك جديد ايران خودرو كه بر پاييه پلتفرم PF1 پژو ٢٠٨ طراحي شده است K121 نام دارد.

 

به گزارش خبرنگار عصر خدمات، به نظر می رسد این خودرو مراحل پایانی تست و آزمایش های مختلف را پست سر گذاشته و می رود تا شاد قبل از سال ١۴٠٠ در سبد فروش ایران خودرو قرار بگیرد.
این خودرو که طرح جدید گرافیکی آن منتشر شده است،دست پخت مرکز تحقیقات ایران خودرو است. احتمالا ایران خودرویی ها در حال حاضر همه انرژی خود را برای داخلی سازی این محصول به کارگیری کرده اند تا کمترین ارزبری ممکن را داشته باشید.
از طرفی به نظر می رسد عرضه این محصول به بازار به درازا نخواهد کشید زیرا فرشاد مقیمی مدیرعامل این خودروساز در طول یک سال چند ماهی که سکان این خودروساز را در دست گرفته است، توانسته فعالیت های مهندسی ایران خودرو را تسریع کند.
این خودرو احتمالا با موتور EC5 که از خانواده پژو است و در ایران مراحل داخلی سازی را سپری می کند، روانه بازار می شود. این موتور ۴ سیلندر می تواند ١١٠ اسب بخار و ١۵٠ نیوتن متر گشتاور تولید کند. ضمن این که ممکن است ایران خودرو در این محصول نیز از گیربکس ۵ سرعته دستی در قدم اول استفاده کند تا گیربکس های ۶ سرعته اتوماتیک داخلی که چندی پیش خبر ساخت آن توسط این خودروساز منتشر شد به بار بنشید.
آبی پوشان جاده مخصوص قوای محرکه و سیستم انتقال قدرت دنا پلاس توربو اتوماتیک را نیر با ١۵٠ اسب بخار قدرت و ٢١۵ نیوتن متر گشتاور در اختیار دارند و دیدن این مشخصات فنی در ورژن های لوکس این هاچ بک در آینده دور از انتظار نخواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار