عصر خدماتصاحبان تویوتا هیبریدی به سادگی از خودروهای خود دل نمی کنند | عصر خدمات

صاحبان تویوتا هیبریدی به سادگی از خودروهای خود دل نمی کنند

خودروهای تویوتای هیبریدی قدیمی که سندشان هنوز دست اول است بیشتر از سایر خودروها در خیابان ها و جاده ها در حال تردد هستند.

به گزارش عصر خدمات، بر اساس مطالعات جدید آیسیکارز iSeeCars از بین ۹۰۰ هزار خودروی دست دوم فروخته شده مدل های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۳ معلوم شده است که دارندگان تویوتای هیبریدی زمان بیشتری خودروهای خود را نگه می دارند و دیرتر برای خرید خودروهای نو اقدام می کنند.

۶ خودروی هیبریدی که صاحبان آن مدت طولانی تری از آن استفاده می کنند و دیرتر اقدام به فروش می کنند عبارتند از تویوتا هایلندر هیبریدی، تویوتا آوالون هیبریدی، تویوتا کمری هیبریدی، لکسوس ایی اس ۳۰۰h، تویوتا پیریوس،‌ و لکسوس آر ایکس ۴۵۰h  که به ترتیب ۳۸ درصد، ۳۶٫۵ درصد، ۳۴٫۵ درصد، ۳۱٫۱ درصد، ۳۰٫۵ درصد،‌ و ۲۹٫۸ درصد صاحبان سند دست اول آنها اقدام به فروش کرده اند.

برای مقایسه، فقط ۷٫۳ درصد از صاحبان سند دست اول خودروهای لیف نیسان Nissan Leaf اقدام به فروش خودروی خود کرده اند. متوسط صاحبان سند دست اول که اقدام به فروش خودروهای خود در سال ۲۰۲۰ کرده اند، ۱۶٫۸ درصد است که نشان میدهد مردم خودروهای تویوتا و لکسوس –برند لاکچری تویوتا- مدت زمان بیشتری نزد خود نگه می دارند و دیرتر از آن دل می کنند. همین عامل باعث می شود که بازگشت سرمایه در خودروهای هیبریدی تویوتا بالاتر باشد (مخصوصاً که هزینه های سوخت در طول عمر هیبریدی ها در نظر گرفته می شود). معمولاً خودروهای هیبریدی در زمان خرید گرانتر هستند اما با گذر زمان و صرفه جویی در سوخت، هزینه های صاحبان خودروهای هیبریدی کاهش یافته و به نوعی جبران کننده گرانی این خودروها است.

تسلا هم از حد متوسط بالاتر است و ۲۳٫۶ درصد از فروشندگان سال ۲۰۲۰ سند دست اول بوده اند. هنوز هوادران تسلا به داشتن خودروی خود می بالند و همین عامل باعث می شود زمان طولانی تر آن را نگه دارند و دیرتر بفروشند.

منبع: سایپا نیوز

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار