عصر خدماتقیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۷/۰۷ | عصر خدمات

قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۰۷/۰۷

قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰.۶۸درصد افزایش به ۱۱۹۰ دلار و ۸۸ سنت رسید.

به گزارش عصر خدمات، به نقل از رویترز، در حالی که نگرانی‌ها از بودجه دولت ایتالیا موجب تهدید ارزش یورو شده تقویت ارزش دلار آمریکا در برابر رقیب اروپایی‌اش سبب شد تا قیمت طلا علی‌رغم افزایش روزانه در مسیر ثبت طولانی‌ترین دوره کاهش ماهیانه از ژانویه ۱۹۹۷ قرار بگیرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات دیروز با ۰٫۶۸ درصد افزایش به ۱۱۹۰ دلار و ۸۸ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز با ۰٫۷۴درصد افزایش به ۱۱۹۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

قیمت فلز زرد در ماه سپتامبر بیش از نیم درصد کاهش داشت و ششمین کاهش ماهیانه متوالی را به ثبت‌رساند.

فدرال رزرو آمریکا روز چهارشنبه نرخ بهره را افزایش داد و اعلام کرد قصد دارد تا پایان سال ۲۰۱۹ نرخ بهره را ۴ نوبت دیگر افزایش دهد و در یک نوبت دیگر نیز در سال ۲۰۲۰ این نرخ را بالا خواهد برد.

قیمت طلا به‌شدت نسبت به افزایش نرخ بهره حساس است، زیرا افزایش نرخ بهره موجب بالا رفتن هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در بازار طلا می‌شود. افزایش نرخ بهره همچنین موجب بالا رفتن ارزش دلار می‌شود که به‌ضرر قیمت طلاست.

ارزش دلار آمریکا در برابر سبد ارزهای معتبر جهانی روز جمعه به بالاترین رقم طی ۲ هفته گذشته رسید. نگرانی‌ها از وضعیت بودجه دولت ایتالیا و چشم‌انداز افزایش نرخ بهره در آمریکا موجب شده تا ارزش دلار در برابر یورو بالا برود.

تایلر ریچی، تحلیلگر بازار طلا گفت: «(افزایش ارزش دلار) عمدتاً ناشی از تضعیف ارزش یورو است تا تقویت واقعی دلار».

آمارهایی که روز جمعه منتشر شد نشان داد که اقتصاد آمریکا در مسیر رشد باثباتی قرار دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار