عصر خدماتمراجعه بیش از ۸ هزار زائر به درمانگاه‌های مدینه | عصر خدمات

مسئول مرکز پزشکی مدینه اعلام کرد.

مراجعه بیش از ۸ هزار زائر به درمانگاه‌های مدینه

مسئول مرکز پزشکی مدینه منوره گفت: از ۲۷ تیرماه تاکنون ۸ هزار و ۸۹۵ مراجعه کننده به درمانگاه‌های کشورمان در مدینه داشته ایم که خوشبختانه مشکل و بیماری خاصی نبوده است.

به گزارش عصر خدمات، علی ترکان (مسئول مرکز پزشکی مدینه) درباره برنامه ریزی‌های انجام شده برای زایران مدینه منوره گفت: در طول حج سال ۹۷ در مدینه منوره ۴ مرکز درمانی در ۴ هتل که محل تجمع بیشترین زائران ایرانی بود، مستقر شده است.

وی افزود: هتل‌های جلنار الطیبه، مکارم پلازا، رویال مکارم و جلنار السلام ۴ هتل شهر مدینه منوره است که مراکز درمانی ایران در آنجا برپا شده بود.

مسئول مرکز پزشکی مدینه منوره تصریح کرد: در طول ایام حج، سه درمانگاه شبانه روزی و یک درمانگاه ۱۶ ساعته خدمت رسانی دارند؛ که خدمات ۱۶ ساعته در رویال مکارم برقرار است.

ترکان افزود: کل کادر پزشکی مدینه منوره شامل ۱۸ پزشک عمومی، داخلی، متخصص زنان، طب اورژانس، اعصاب و روان و تکنسین دارویی و پزشک اعزام (عمدتا عرب زبان)، جهت هماهنگی اعزام بیماران به بیمارستان‌های سعودی فعالیت دارند؛ هچنین ۶ پرستار خانم در این مراکز مشغول خدمت رسانی هستند.

وی توضیح داد: سرم تراپی، تزریقات، بستری موقت برای زائران در این مراکز راه اندازی شده انجام می‌شود.

مسئول مرکز پزشکی مدینه منوره گفت: ۴ دستگاه آمبولانس به همراه تکنسین دارویی جهت اعزام بیماران به بیمارستان تدارک دیده شده است و خوشبختانه مشکل خاصی وجود ندارد.

ترکان با بیان اینکه تیم پزشکی از چند روز قبل از حضور زائران در مدینه استقرار یافته است، گفت: تاکنون خدمات خوب و مطلوبی به زایران ارایه شده است و مشکل و بیماری حادی وجود ندارد؛ غالب بیماران به دلیل درد‌های عضلانی، فشار خون، سرماخوردگی و … مراجعه داشته اند.

وی درباره نحوه پذیرش زایران نیز اظهار کرد:در این مراکز بیمار ابتدا با ارائه کارت زائر و یا شماره ملی خود پذیرش و مشخصات وی بر روی سامانه درمانی زائران توسط پزشک معالج دریافت می‌شود. دراین سامانه سوابق پزشکی فرد در پرونده‌ای که قبل از سفر در ایران تشکیل داده، ثبت شده است.

مسئول مرکز پزشکی مدینه منوره افزود: در مرحله بعد، بیمار توسط پزشک معاینه می‌شود و به دنبال آن برای دریافت نسخه به داروخانه مراجعه می‌کند. در صورتی که بیمار نیاز به بستری موقت داشته باشد، در همین محل بستری می‌شود و اگر نیاز به مراقبت‌های بیمارستانی داشته باشد، با هماهنگی با وزارت بهداشت عربستان، بیمار جهت رسیدگی و درمان به بیمارستان‌های مدینه انتقال می‌یابد.

ترکان درباره تعداد مراجعات از ۲۷ تیرماه تاکنون گفت: تاکنون ۸ هزار و ۸۹۵ مراجعه کننده به درمانگاه‌های کشورمان در مدینه داشته ایم که خوشبختانه مشکل و بیماری خاصی نبوده است.

وی افزود: از تعداد مراجعه کنندگان، حدود ۵۱ نفر به بیمارستان‌های سعودی اعزام شده اند که از این تعداد نیز فقط ۲ نفر همچنان بستری هستند و آمار ذکر شده مداوا شده اند.

مسئول مرکز پزشکی مدینه منوره تصریح کرد: خدمات پزشکی به زایران عزیز تا آخرین روز حضور آن‌ها در مدینه منوره ادامه می‌یابد و امیدواریم شاهد صحت و سلامت زایران باشیم.

 

منبع: میزان

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار