عصر خدماتهمه پروتکل های بهداشتی در ناوگان تاکسیرانی رعایت می شود | عصر خدمات

همه پروتکل های بهداشتی در ناوگان تاکسیرانی رعایت می شود

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: همه پروتکل های بهداشتی که توسط ستاد مقابله با کرونا در حوزه حمل و نقل عمومی مصوب و ابلاغ شده در ناوگان تاکسیرانی رعایت می شود.

به گزارش عصر خدمات، مرتضی ضامنی افزود: این پروتکل ها شامل مصوبات جدید و گذشته ستاد مقابله با کرونا است و هچنان براساس اعلام قبلی، رانندگان تاکسی موظف هستند فقط سه مسافر در تاکسی سوار کنند.
وی ادامه داد: براساس پروتکل های اعلام شده رانندگان تاکسی باید از ماسک و دستکش استفاده کنند و فضای تاکسی را هم با مواد ضد عفونی کننده، ضد عفونی کنند و از سوار کردن مسافران بدون ماسک هم اجتناب کنند.

مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور گفت: رانندگان تاکسی به طور مستمر غربالگری می شوند و در صورت ابتلا به کرونا اجازه فعالیت نخواهند داشت و بعد از بهبودی هم با ارائه گواهی سلامت از پزشک معتمد می توانند فعالیت کنند.

تاکسی‌ها مشمول طرح منع تردد نمی‌شوند
ضامنی افزود: با تصمیم قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا ویروس، تاکسی‌ها مجاز به تردد بعد از ساعت ۲۱ هستند.
وی با اشاره به برنامه ریزی‌های این اتحادیه برای کاهش ساعت حمل ونقل عمومی درون شهری در حوزه تاکسیرانی اظهار داشت: در حوزه تاکسیرانی تابع مقررات وضع شده توسط ستاد ملی کرونا هستیم و خدمات ناوگان تاکسیرانی در ساعت تعریف شده، به عنوان ساعات مجاز فعالیت در هر شهر متناسب وضعیت شهری ارائه خدمت خواهند داد.
ضامنی افزود: با تصمیم قرار گاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا، ممنوعیت تردد درون‌شهری در شهرهای با وضعیت قرمز  از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح است.
مدیر عامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور گفت: در این راستا با ابلاغ وزیر کشور و فرمانده قرارگاه علمیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، ناوگان تاکسیرانی، تاکسی‌های اینترنتی و آژانس‌ها مشمول طرح منع تردد نمی‌شوند.
وی با تأکید بر اینکه در بحران کرونا، رانندگان تاکسی در صف نخست آسیب دیدگان قرار دارند، افزود: رانندگان تاکسی با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا، براساس وظیفه و تعهدی که به مردم دارند به جابه جایی مسافران پرداخته و در این حوزه همچنان فعالیت می‌کنند.
ضامنی گفت : تا کنون ۱۲۰۰ راننده تاکسی به کرونا مبتلا شده اند و ۹۱ راننده نیز فوت کرده اند.

منبع: ایرنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار