عصر خدماتحمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از واحد تحقیقات و نوآوری کروز | عصر خدمات

حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از واحد تحقیقات و نوآوری کروز

مرکز تحقیقات و نوآوری کروز که فعالیت های پژوهشی و مطالعات بسیاری در حوزه تولید دارد، با امضای تفاهمنامه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فعالیت های خود را در پوشش حمایت این معاونت قرار داد.

به گزارش خبرنگار عصر خدمات، هولدینگ کروز که حدود ۴ دهه در صنعت خودرو کشور سابقه فعالیت دارد و در حوزه داخلی سازی قطعات خودرو در ۲.۵ سال گذشته بیشترین فعالیت را داشته است، حالا با ایجاد شرکت مرکز تحقیقات و نوآوری کروز قصد دارد به حوزه شرکت های دانش بنیان وارد شود. گفتنی است به این ترتیب کروز علاوه بر فعالیت در حوزه خودرو در آینده در بخش های هوش مصنوعی و دارو نیز به تحقیق و پژوهش خواهد پرداخت. در حال حاضر مطابق امضای تفاهم نامه ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مرکز شتاب دهنده کروز به عنوان یک شرکت دانش بنیان به مدت سه سال مورد حمایت این معاونت قرار خواهد داشت.

مرکز تحقیق و نوآوری شرکت کروز با سرمایه گذاری سه میلیون دلاری، فضای ۲۴۰۰ متری مطابق با استانداردهای مراکز تحقیقاتی دنیا جهت بدل شدن به بزرگ ترین مرکز تحقیقاتی خاورمیانه در حال توسعه و آماده سازی است و به زودی مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت. از این رو از سال گذشته همکاری های کروز با با سه دانشگاه صنعتی شریف، امیرکبیر و تهران آغاز شده است.  طراحی و تولید بسیاری از قطعات مورد نیاز خودروسازان داخلی در بخش قطعه سازی کروز حاصل همین نگاه است. در حال حاضر حدود۲۵۰ نفر از نخبگان دانشگاهی کشور در مرکز تحقیقات کروز مشغول فعالیت های تحقیقاتی و مهندسی هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار