عصر خدماتلزوم جمع آوری خودروهای اسقاطی رها شده از سطح شهر تهران | عصر خدمات

لزوم جمع آوری خودروهای اسقاطی رها شده از سطح شهر تهران

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران بر لزوم جمع آوری خودروهای اسقاطی رها شده از سطح شهر تهران تاکید کرد.

به گزارش عصر خدمات، یک عضو شورای اسلامی شهر تهران در نود و دومین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در تذکری درخصوص خودروهای اسقاطی رها شده در سطح شهر تهران گفت: گزارشات دریافتی از برخی شهروندان و بازدیدهای شخصی اینجانب از سطح شهر حاکی از آن است که تعداد قابل توجهی از خودروهای فرسوده در حاشیه خیابان‌های اصلی و فرعی مناطق و نواحی شهر به صورت رها شده پارک شده‌اند.

وی افزود: این اتومبیل‌ها که از عمری بالای ۵۰ سال برخوردار هستند با چهره‌ای خاک خورده و فوق‌العاده کثیف علاوه بر اشغال بخش قابل توجهی از سطوح شهری، باعث ایجاد ترافیک و بی نظمی عبورومرور شهری شده و همچنین موجب نازیبایی چهره عمومی محلات شده‌اند. در حقیقت روان فردی و اجتماعی مردم را آزار می‌دهند.

رسولی ادامه داد: بر این اساس و طبق تبصره یک بند دو ماده ۵۵ قانون شهرداری سد معابر عمومی و اشغال پیاده روها و استفاده غیرمجاز از آنها و میدان‌ها و پارک‌ها و باغ‌های عمومی برای کسب و یا سکنی و یا هر عنوان دیگری ممنوع است و شهرداری مکلف است از این اقدام جلوگیری و در رفع موانع موجود و آزاد نمودن معابر و اماکن به وسیله ماموران خود اقدام کنند. به این ترتیب از شهردار و معاون خدمات شهری شهر تهران خواهان تامین برنامه‌ای متناوب از حیث زمانی برای جمع آوری و انتقال این نوع خودروها به پارکینگ‌های عمومی و تعیین تکلیف نهایی موجود با جلب همکاری پلیس راهور و مسئولان قضایی هستند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران تاکید کرد: متعاقبا پس از دریافت عملکرد به مراجع مذکور گزارش کار را به محضر موکلین تقدیم خواهند کرد. از عموم شهروندان استدعا می‌کنم با مشارکت موثر خویش و اعلام این موارد به سامانه ۱۳۷ و ۱۸۸۸ شهرداری در ارتقای شاخص زیست پذیری شهر، مدیریت شهری را یاری کنند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار