عصر خدماتوام موتورسیکلتهای برقی مزیت خود را از دست داده است - عصر خدمات

وام موتورسیکلتهای برقی مزیت خود را از دست داده است

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران گفت: به دلیل تغییر قیمت موتورها از ابتدای سال جاری، وام موتورسیکلتهای برقی، مزیت خود را از دست داده است زیرا در حال حاضر قیمت یک دستگاه موتورسیکلت برقی کمتر از ۵۰ میلیون تومان نیست.

به گزارش عصر خدمات، حسین شهیدزاده درباره تسهیلات موجود برای خرید موتورسیکلتهای برقی اظهار کرد: در سال جاری برای موتورسیکلتهای برقی وام بدون بهره با مبلغ ۱۵ میلیون تومان و برای موتورهای بنزینی وام ۱۱ میلیون تومانی در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته برای اجرای این طرح، محدودیتی وجود نداشت و همه متقاضیان می توانستند از آن بهره‌مند شوند اما در سال جاری فقط برای پیکهای موتوری که تردد زیادی دارند، قابلیت اجرا دارد زیرا هدف ما کاهش آلودگی است و افرادی که فقط برای رفت و برگشت به محل کار خود از موتور استفاده می‌کنند تردد چندانی در شهر ندارد بنابراین طرح مذکور به افرادی که در پیکهای موتوری فعال هستند، ارائه می‌شود.

مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران تصریح کرد: به دلیل تغییر قیمت موتورها از ابتدای سال جاری، این وام مزیت خود را از دست داده است زیرا در حال حاضر قیمت یک دستگاه موتورسیکلت برقی فکر نمیکنم کمتر از ۵۰ میلیون تومان باشد.

وی افزود: سال گذشته این رقم تقریبا حدود ۸۰ درصد هزینه خرید موتور برقی را تأمین می‌کرد اما اکنون به دلیل تغییر قیمتها، وام مذکور برای مصرف‌کننده کارگشا نیست و به همین دلیل متقاضی برای دریافت آن نداشته‌ایم و افراد برای تأمین باقی پول موتور دچار مشکل می‌شوند.

شهیدزاده خاطرنشان کرد: موتورهای بنزینی انژکتوری خوب در بازار حدود ۲۸ میلیون تومان است که با وام ۱۱ میلیون تومانی، بخش مناسبی از هزینه موتور تأمین می‌شود و نسبت به موتورهای برقی قابلیت اجرای بیشتری دارد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار