عصر خدماترشد مثبت بورس‌های آسیایی در سایه امید به بهبود اوضاع در 2021 - عصر خدمات

رشد مثبت بورس‌های آسیایی در سایه امید به بهبود اوضاع در 2021

در معاملات امروز بورس‌های آسیایی امیدواری سهامداران نسبت به رشد قوی اقتصادی در کشورهای جهان در سال 2021 باعث شد تا شاهد مثبت شدن شاخص‌های سهام باشیم.

به گزارش عصر خدمات، در معاملات امروز بورس‌های آسیایی گسترده‌ترین شاخص MSCI آسیا اقیانوسین خارج از ژاپن ۰.۶ درصد رشد کرد که بورس چین بیشترین تاثیر را در رشد این شاخص داشته است.

شاخص MSCI از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸.۲ درصد رشد کرده است. در حالی که بورس ژاپن در معاملات روز پنجشنبه به بالاترین سطح در ۳۰ سال گذشته رسیده بود، اما در معاملات امروز به عنوان آخرین روز معاملاتی سال ۲۰۲۰، ۰.۵۸ درصد منفی شد. به طور کلی بورس ژاپن هم امسال ۱۵.۸ درصد رشد کرده است.

ماساناری تاکادا، کارشناس موسسه نامورا ژاپن می‌گوید: انتظار سهامداران برای یک بازار افزایشی و اینکه برخی از آنها فکر می‌کنند که قیمت سهام رشد خواهد کرد، باعث رشد بورس‌های آسیایی شده است.

یکی دیگر از دلایل رشد بورس‌های آسیایی در معاملات امروز این بوده که سهامداران بر این باورند که اجرای سیاست‌های انبساطی و محرک اقتصادی در کشورهای جهان ادامه خواهد یافت و سیاست‌مداران مقاومت کمتری را نسبت به اجرای آنها خواهند داشت.

هیروشی یوکوتانی، کارشناس موسسه استیت استریت گلوبال، می‌گوید: ما فکر می‌کنیم تداوم اجرای سیاست‌های انبساطی پولی به این معناست که سهامداران باید ریسک بیشتری کنند و اینکه نمادهای بورسی عملکرد بهتری را نسبت به اوراق قرضه به خصوص قرضه دولتی خواهند داشت.

منبع: فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین نسخه روزنامه

آخرین نسخه روزنامه
خودروکارعصر تشکلصنعت کار